de ani Fără Frică...

Publicat 31 Oct 2019 | Expiră 01 Dec 2019

Asistent echipa achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Facultatea de Stiinte Economice, Inginerie;
experienta in domeniu reprezinta un avantaj;
experienta de lucru in SAP;
limba engleza nivel mediu-avansat;
limba germana - reprezinta un avantaj;
abilitati de comunicare excelente;
ambitios/ambitioasa;
abilitati operative;
cunoştinţe solide de operare PC; Word, Excel;
atitudine proactiva

Descrierea jobului

efectuare comenzi conform necesarelor primite prin SAP;
intocmirea, inregistrarea si transmiterea comenzilor pentru diferite materiale;
efectuare forecast pentru anumite materiale;
intocmire rapoarte Saving costuri;
negocierea cu furnizori a preturilor si conditilor de plata;
urmarirea aprovizionarii la termenele din comanda sau conform contractului;
realizarea corectiilor in sistem atunci cand este cazul
initierea si mentinerea relatiei cu furnizorii;
actualizare fisiere de achizitii.
suport pentru receptia materialelor
verificarea documentelor primite de la furnizori;
introducerea de furnizori noi în sistemul intern;Beneficii:
pachet salarial format din salariu fix, bonuri de masa, decontare transport Tursib si alte bonusuri;
traininguri;
telefon de serviciu;
posibilitatea dezvoltarii in cariera;lucru intr-o echipa tanara si motivata
perioada determinata - 2 ani

Descrierea companiei

Who is SGB-SMIT?

SGB-SMIT is a leading transformer manufacturer in Europe with a worldwide clientele of utility companies and industries. The SGB-SMIT staff of approx. 1,900 employees produces power transformers, cast resin and oil distribution transformers in five factories, located in four countries. The production sites are Regensburg and Neumark (Germany), Nijmengen (Netherlands), Nilai (Malaysia), Luisville Ohio (USA), and now Sibiu (Romania) – the 6th factory in the 5th country.

What is RETRASIB’s role within the Group?

RETRASIB is to continue to expand its leading position on the home market, develop its position on the allocated markets and fill the product gap within the SGB-SMIT portfolio at international level.

Expirat
Asistent echipa achizitii  -  Retrasib SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles