Asistent director general

ROMCAB
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- studii universitare finalizate
- experința pe un post similar constituie avantaj
- limba engleză nivel avansat
- excelente abilități de organizare și planificare
- capacitate de a lucra sub presiune, de a respecta termene limită
- capacitate decizională și de a stabili prioritățile
- persoană organizată, cu spirit de inițiativă și putere de anticipare

Descrierea jobului

- asigură interfața de comunicare în relațiile dintre director/angajați și director/terți;
- se ocupă de organizarea și urmărirea agendei de lucru a directorului;
- supervizează corespondența;
- răspunde pentru corectitudinea raportărilor, urmărirea, păstrarea, sistematizarea, clasarea documentelor specifice;
- urmăreşte rezolvarea corectă și la termenul solicitat, a sarcinilor atribuite diverselor compartimente;
- întocmeşte, redactează rapoarte, referate, informări;
- contribuie direct la stabilirea unei corecte comunicări;
- asigură buna funcționare a sistemului informațional (primirea, prelucrarea, stocarea și transmiterea informației care circulă în compartimentul directorului asistat).

S.C. Romcab SA - societate comercială aflată în procedura insolvenţei, este o companie producătoare de cabluri, conductori electrici, cordoane de alimentare și cablaje electrice, cu sediul în Tîrgu-Mureș, județul Mureș. Compania s-a constituit prin divizarea parțială a S.C. Electromureș S.A, preluând o parte din patrimoniul acesteia, începând cu data de 01.01.1996.

În acest moment compania are două fabrici în care îşi desfasoară activităţile de producţie: Tîrgu Mureş - Str. Voinicenilor 35 (cartierul Unirii) şi în Comuna Acăţari. În total sunt angajate peste 700 de persoane în ambele locaţii, operând la un program de producţie în flux continuu. Nevoia de dezvoltare continuă şi mărirea capacităţilor de producţie duc la un necesar de personal suplimentar în perioada ce urmează fapt pentru care compania va avea posturi disponibile în mai multe arii de activitate.

Scopul nostru este să creăm noi valori pentru clienţii, partenerii, angajaţii noştri, sperând să putem contribui la crearea unui viitor mai bun pentru toţi. Construind pe baza realizărilor anterioare, explorând teritorii noi, Romcab are ambiţia de a cuceri noi pieţe şi de a-şi consolida poziţia alături de marii jucători ai industriei de cabluri şi conductori electrici.

Pentru a atinge acest ţel avem nevoie de persoane care în primul rând ne impărtăşesc valorile, ambiţia şi determinarea în a face diferenţa deopotrivă ca angajator în piaţa muncii dar şi ca partener de afaceri sau producător.

Vă invităm astfel, să urmăriţi evoluţia noastră şi în momentul în care v-aţi convins că doriţi să faceţi parte din acest proiect ambiţios, să ne cunoaştem!

Publicat 7 Nov. 2022 Reactualizat 7 Dec. 2022 Expiră 7 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.