de ani Fără Frică...

Publicat 14 Ian 2016 | Reactualizat 11 Feb 2016 | Expiră 15 Feb 2016

Asistent departament Resurse Umane

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate. De preferinta, studii economice cu specializare in domeniul resurselor umane;
- Cunostinte ale proceselor si procedurilor standard de resurse umane;
- Pana la un an experienta in domeniul resurse umane/ administrativ/ secretariat sau fara experienta;
- Cunostinte foarte bune de utilizare a calculatorului (Windows, Microsoft Office).

Limbi straine:
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunoasterea limbii germane poate fi un avantaj.

Competente personale:
- Pesonalitate dinamica, ambitioasa, perseverenta;
- Capacitate ridicata de comunicare si initiativa;
- Persoana serioasa, responsabila si flexibila.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Gestionarea si organizarea procesului de realizare a interviurilor in cadrul companiei;
- Postarea anunturilor de recrutare pe site-urile de specialitate;
- Intocmirea, arhivarea si gestionarea dosarelor de personal ale angajatilor;
- Introducerea candidatilor contactati in baza de date a companiei;
- Intocmirea formelor de angajare si realizarea procedurilor de completare si transmitere a registrului de evidenta al salariatilor;
- Intocmirea si transmiterea diferitelor acte solicitate de catre angajati;
- Intocmirea proceselor verbale de predare/ primire pentru toate tipurile de echipamente din cadrul companiei;
- Gestionarea Fiselor PSI si SSM si mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii de protectia muncii si situatii de urgenta;
- Realizarea de diferite sarcini necesare bunei desfasurari a activitatii departamentului resurse umane (arhivare documente, scanare), etc;
- Gestionarea apelurilor telefonice si a fluxurilor de documente din cadrul companiei;
- Organizarea si arhivarea documentelor;
- Organizarea calatoriilor de lucru, afaceri si diverse evenimente;
- Redactarea diverselor documente si rapoarte;
- Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat;
- Asigurarea unui flux informational eficient intre managerul companiei, departamentele din cadrul firmei si companiile partenere.

Beneficii:
- Posibilitati reale de promovare in cadrul companiei;
- Echipa de lucru tanara si profesionista;
- Mediu de lucru placut.

The company iSinternationalsrl. is an innovative, young, internationally successful, high- committed, family-owned company, specialized in the different branches of industry.

iSinternational offers its customers qualified service and assists them by the increase of productivity and competitive power.

We are flexible. Our employees are multilingual, very enthusiastic and extremely well-trained, providing very secure services, that meet the needs of various companies in the technical sector all over the world. Through our international employees, we help as well our customers to improve the cost-efficiency enhancement.

The company was founded in 2008, as a necessity in terms of service sector development in Romania and abroad.

Zahlreiche Industrieunternehmen vertrauen bei Instandhaltungsaufgaben auf unser Know-how.

Unser Unternehmen bietet Ihnen qualifizierte Mitarbeiter, von Bedienungspersonal unterschiedlichsten Montagetätigkeiten über spezielle Fachleute (Elektro, Mechanik, Holzverarbeitung, etc.) bis hin zu hochdotierte Ingenieure an. Unsere Mitarbeiter wurden hauptsächlich in: Rumänien, Ungarn, und Deutschland eingesetzt, temporär konnten unsere Mitarbeiter ihr Können, Flexibilität und ihre Leistungsfähigkeit auch in Frankreich, Italien, Spanien, England und Mexico unter Beweis stellen.

Unsere Ingenieure, Techniker und Spezialisten übernehmen die Inbetriebnahme, Hochlaufunterstützung und andere Aufgaben modernster Anlagen, sowie deren Wartung, Bedienung und Betreuung.

Expirat
Asistent departament Resurse Umane  -  Industries Service International

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles