Publicat 16 Oct 2008 | Reactualizat 13 Nov 2008 | Expiră 16 Nov 2008

Asistent Departament Relatii cu Clientii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Minim 2 ani experienta profesionala;
- Studii superioare in domeniul economic sau tehnic;
- Experienta in domeniul financiar (bancar / asigurari)constituie un avantaj;
- Spirit analitic si organizatoric;
- Foarte bune aptitudini de comunicare verbala si in scris;
- Orientare catre obtinerea de rezultate;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Acces), cunostintele de baza ale programarii constituie un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Rezistenta la stress;
- Dinamism, atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

- Administrarea portofoliului de clienti al companiei;
- Rezolvarea solicitarilor clientilor referitoare la administrarea contractelor de asigurare;
- Raportare si statistici;
- Implicare in proiectele si campaniile departamentului;

American International Group, Inc. (AIG) este lider mondial in asigurari si servicii financiare, cu operatiuni in peste 130 de tari si jurisdictii. Companiile AIG servesc clienti comerciali, institutionali si individuali prin cea mai extinsa retea globala pe care o are o companie de asigurari. Printre ariile de activitate ale AIG se numara planurile de pensii, serviciile financiare si managementul activelor.

Expirat
Asistent Departament Relatii cu Clientii  -  AIG LIFE ASIGURARI ROMANIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles