ASISTENT DEPARTAMENT LOGISTICĂ

SC GRAIN BAGS SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cum îți dai seama dacă ești potrivită pentru acest rol?

Ai atitudine pozitivă, abilități de comunicare şi relaționare interpersonală.
Ești o persoană organizată, responsabilă și punctuală.
Ai gândire analitică și atenție la detalii.
Lucrezi cu usurință mai multe sarcini simultan și ai capacitate de prioritizare.
Știi să lucrezi în Microsoft Office (în special Outlook, Excel şi Word).
Cunoști limba engleză cel puțin la un nivel mediu.Experiența pe un post similar, reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Rolul tău

Coordonarea activității de logistică și transport:

Stabilirea graficului și planificarea rutelor de livrare conform locației clienților
Monitorizarea termenelor de livrare către client, astfel încât aprovizionarea să se facă conform calendarului agreat cu furnizorii, clienții și departamentul vânzări
Transmiterea către departamentul financiar a documentele justificative.
Coordonarea activității de depozitare:

Planificarea și monitorizarea necesarului de materiale/ produse și participarea la procesele de inventariere
Verificarea stadiul de funcționare a parcului logistic
Controlarea permanentă a procesului de stocare/aranjare a marfurilor, a curateniei din depozit.
Activități de raportare / comunicare:

Rapoarte de activitate și planificări periodice, folosind sistemul informatic de lucru
Consultanță și suport pentru celelalte departamente, cu privire la aspecte de logistică, management al stocurilor, transport produse, achizitii etc.
Participarea la ședințele și întalnirile organizate de către superiorul ierarhic
Reprezentarea firmei în relația cu furnizorii și clienții.

Descrierea companiei

Oferta noastră:

Carieră pe termen lung și posibilitatea de dezvoltare profesională;
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipă în continuă expansiune;
Instruire și proces de integrare in echipă;
Salariu motivant și bonusuri în funcție de performanță și implicare;
Autonomie în stabilirea agendei zilnice;
Program de lucru de luni până vineri, între 8.30 si 17.00.

Despre noi:

Compania Grain Bags este o societate 100% românească și reprezintă o afacere de familie. În anul 2015, Grain Bags a adus pe piața din România cea mai eficientă și ieftină soluție de depozitare a cerealelor și furajelor – silobag-ul. Grain Bags comercializează atât silobag-uri, cât și utilaje de încărcare, prestează servicii de închiriere a utilajelor și ofera consultanță tehnică.
Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.