ASISTENT DE VANZARI

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experiența de lucru in vânzări cu profil medical (minim 3 ani)
  • Înțelegerea fundamentală a principiilor de vânzări și a serviciilor acordate clienților
  • Cunoștințe de limba engleză, xcell, word si sisteme ERP (obligatorie)
  • Dorința de depășirii cotei de vânzări si atingerii obiectivelor setate
  • Abilitați de comunicare
  • Orientare către client si rezolvarea problemelor fără afectarea companiei
  • Prietenos, de ajutor, de încredere și cu dorința de implicare si rezolvare a tuturor responsabilităților
  • Abilități de bază în administrare, in special a timpului
  • Diploma de liceu (minim). Constituie un avantaj pregătirea universitara (biolog, chimist, biochimist)

Descrierea jobului

Căutăm un asistent de vânzări competitiv, rolul sau principal fiind acordarea de suport clienților companiei, clarificarea cu aceștia a necesitaților si identificarea corecta a produselor solicitate de aceștia.
Principalele sarcini ale acestuia sunt: preluarea comenzilor, clarificarea urgentei de alocare a produselor, livrarea, rezolvarea problemelor întâmpinate de client, asigurarea livrărilor in timp util, asigurarea încasării banilor la termenul scadent, promovarea produselor existente pe stoc, lucrul in echipa cu celelalte departamente. Scopul companiei si a angajaților este de a oferi clienților servicii de înaltă clasă și de a crește veniturile companiei prin maximizarea vânzărilor.

RESPONSABILITATI
  • Asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție a clienților printr-un serviciu de vânzări excelent
  • Menținerea unor condiții excelente de promovare a companiei și a standardelor sale
  • Menținerea unui stoc complet de produse, prin sesizarea necesitaților clienților
  • Identificarea nevoilor și dorințelor clienților
  • Recomandarea soluțiilor care corespund nevoilor clienților
  • Întâmpinarea clienților politicos si arătând disponibilitate
  • Gestionarea procesele din procesul de vânzare
  • Însușirea informațiilor despre produse / Cunoașterea produselor
  • Descrierea cu exactitate a caracteristicile produselor și beneficiile acestora
  • Respectarea politicilor și procedurilor companiei

Compania Diamedix este una din primele 3 companii romanești ce activează in domeniul IVD, fiind prezentă pe piață din Romania încă din anul 1996. Echipa noastră cuprinde la aceasta ora 140 de persoane din care 29 de Reprezentati medicali, aceștia fiind implicați in dezvoltarea afacerii si standardelor din domeniul medical.
Pentru Diamedix este important să lucrăm împreună ca o echipa și să devenim una dintre cele mai importante companii din regiune, concentrata pe domeniul medical. Succesul nostru este construit de oameni, curiozitate și dedicare.
Apreciem eforturile echipei si devotamentul oamenilor dar si ambiția de a deveni un specialist important in domeniu deservit.
Daca ești interesat, vino sa descoperim cum putem forma o echipa!
Publicat 2 dec. 2021 Reactualizat 30 dec. 2021 Expiră 1 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos