Publicat 29 Iul 2008 | Expiră 29 Aug 2008

ASISTENT CUMPARARI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare ( studiile economice constituie avantaj)
- capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate
- capacitate de adaptare la situatii noi
- cunostinte foarte bune operare PC (Word, Excel)
- abilitati comunicare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei
- limba engleza nivel avansat.

Descrierea jobului

- Actualizarea zilnica a bazei de date Cumparari
- Actualizarea bazei de date - emiterea planning-ului de actiuni de renegociere anuala a contractelor in derulare
- Actualizarea trimestriala a pretului de vanzare deseu
- Participarea la receptia din punct de vedere cantitativ a produselor comandate
- Participa impreuna cu Responsabilul Cumparari la selectia furnizorului pentru non-componente
- Negociaza preturi si mentine relatia cu furnizorii
- Responsabil cu emiterea comenzilor (aspecte contractuale ce privesc relatia comerciala cu furnizorii), urmareste si solutioneaza litigiile privind costurile/preturile

Fondata in Germania de 90 ani, LEONI se numara printre cei mai mari si mai vechi conceptori si fabricanti mondiali de fire, cabluri si sisteme de cablaje.
Aproximativ 51000 colaboratori lucreaza in 30 de tari, si in sanul sutelor de locatii dezvolta, fabrica si vand produse si solutii pentru domenii diferite, in primul rand in industria automobilelor, dar si tehnici de comunicare.

Expirat
ASISTENT CUMPARARI  -  S.C LEONI WIRING SYSTEMS PITESTI S.R.L