Asistent/Coordonator Logistica

Ravago Rom SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Experienta in munca cu un program de facturare (programul B`org ERP) constituie un avantaj;
  • Experienta in administrare/logistica;
  • Studii medii (finalizate) sau superioare;
  • Cunostinte operare PC (E-mail, Word, Excel);
  • Cunoasterea unei limbi straine constituie avantaj;
  • Atentie distributiva;
  • Seriozitate, responsabilitate, corectitudine, integritate, atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Preluarea comenzilor de la departemantul vanzari, transmiterea catre furnizori si urmarirea procesului
- Mentinerea legaturii cu departamentele de livrare/aprovizionare
- Planificarea transportului catre clienti si toate activitatile conexe/ Coordonarea, monitorizarea si organizarea activitatii de transport;
- Lansarea comenzilor de transport;
- Negocierea ofertelor cu furnizorii de servicii (transport);
- Mentinerea permanenta a contactului cu clientii si prestatorii de
servicii, precum si informarea acestora cu privire la data incarcarii si
destinatia livrarii;
- Mentinerea permanenta a contactului cu echipa de vanzari;
- Ofera suport logistic celorlalte departamente din cadrul firmei;
- Program de lucru: Luni-Vineri, 08:00 – 16:30.
Beneficii:
-Se asigura loc de munca stabil intr-o companie multinationala cu peste 15 ani de activitate;
-Contract de munca pe perioada nedeterminata;
-Pachet salarial format din salariu fix, tichete de masa, bonusuri de performanta

Ravago Rom S.R.L. - societate comercială multinațională cu capital belgian, cu sediul în Bucuresti, specializată în distribuția de materiale termo-, fono- și hidroizolante pentru construcții și instalații, sisteme de construcție uscată, materiale geosintetice și alte materiale de construcții.
Prin activitatea noastră desfășurată la nivel național, cu 8 filiale în București, Brașov, Cluj, Iași, Oradea, Sibiu, Târgu-Mureș, Timișoara, dorim să promovăm tehnologiile eficiente şi moderne de construcţii care oferă soluţii de economie de energie şi protejare a mediului înconjurător.
Pentru mai multe detalii, vă rugăm să accesați site-ul de prezentare al companiei Ravago Rom: www.ravago.ro sau magazinul online www.eRavago.ro
Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos