Publicat 21 Ian 2008 | Reactualizat 19 Feb 2008 | Expiră 21 Feb 2008

asistent contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara
Studii:ASE sau studii economice superioare echivalente (absolvite)
Cunostinte PC:MS Office(Word, Excel - avansat)
Cunoasterea: IAS, IFRS, ordin 1752/2005, Codul Fiscal, Legea 31/90 a Societatilor comerciale republicata, Legea 82/91
Cunosterea obilgatoriu a programului CIEL
Capacitate de sinteza si analizaStudii medii

Utilizarea la nivel de incepator a unui program de gestiune/contabilitate
Cunostinte de contabilitate primara (intocmire facturi, chitante)
Capacitate de lucru in echipa
Ordonat
Orientat catre rezultatul echipei
Abilitati de comunicare eficienta
Consecvent in finalizarea actiunilor atribuite sau initiate

Bune aptitudini de comunicare, viteza de reactie, capacitate de organizare

Descrierea jobului

verificare/ operare registru de casa
- verificare/ operare deconturi
- verificare/ operare facturi furnizori
- verificare avize insotire marfa furnizori
- verificare/ operare facturi clienti
- intocmire rapoarte specifice
- cunoasterea temeinica a clientilor/contractelor
-Evidenta contractelor
-introducerea datelor evidenta primara in programul de contabilitate CIEL

Interfata cu partenerii companiei

Descrierea companiei

societate de consultanata finaciara

Expirat
asistent contabil  -  neo media events