Publicat 18 Ian 2008 | Reactualizat 16 Feb 2008 | Expiră 18 Feb 2008

Asistent Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

absolven cu experienta ce va lucra sub un expert contabil pentru tinerea evidentei contabile si a tot ce tine de contabilitate, cu buna credinta, dand dovada de o buna pregatire profesionala, respectand legislatia in vigoare.

Descrierea jobului

intocmirea formelor pentru statele de plata, boala si alte drepturi asimilate pentru personal organizatiei;
intocmirea graficului retinerilor din salarii, dispozitiilor de plata in vederea virarii acestor sume, verificand si prezentand la semnare documentele intocmite si inaintate la plata;
intocmirea lunara a notei contabile 18, privind cheltuielile cu salariile, impozite, CAS, retineri in vederea introducerii in calculator si balanta cu respectarea prevederilor planului de conturi;
intocmirea contractelor de garantie in numerar;
tinerea evidentei analitica a conturilor 421, 401-1, 423, 431, 444, 447;
intocmirea darilor de seama lunare si trimestriale privind calculul sumelor datorate pentru impozit pe salar, cladiri, taxa pe teren, impozit pe masini si/sau alte sume datorate de organizatie;
acordarea avansurilor, deducerilor de impozit cu intocmirea dosarelor, declaratia lunara de sanatate;
arhivarea si legarea documentelor intocmite, state de plata, centralizatoare.

Firma internationala prezenta in 80 de tari cu activitati in transport si investitii imobiliare.
www.ecarey.ro

Expirat
Asistent Contabil  -  Star Limo Services