Asistent Comercial / Back Office Support

AgroConcept - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne-ar plăcea să te cunoaștem dacă:
  • Ai studii superioare;
  • Ai gândire analitică și atenție la detalii;
  • Ai abilități de operare a calculatorului;
  • Ai abilități de comunicare;
  • Cunoașterea sistemului ERP constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Atribuții principale:
  • Înregistrarea datelor în sistemul ERP (Microsoft Dynamics Nav) conform procedurilor;
  • Emiterea contractelor de vânzare și a facturilor în condițiile aprobate și conform procedurilor;
  • Emiterea ofertelor/scadențarelor de credit/leasing;
  • Furnizarea către echipa de vânzări a documentației specifice;
  • Emiterea facturilor proforme pentru credit și leasing;
  • Verificarea și urmărirea încasărilor;
  • Emiterea facturilor pentru utilaje și trimiterea acestora către client prin curier și e-mail;
  • Adaugarea pe server a contractelor semnate și a CMR-urilor;
  • Emiterea proceselor verbale de recepție.
Beneficii:
  • Contract determinat pe o perioadă de 12 luni;
  • Salariu motivant;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională pe termen mediu și lung într-un mediu profesionist și dinamic;
  • Telefon, laptop;
  • Bonuri de masă;
  • Asigurare de sănătate Sanaplan (Allianz) și facilități în rețeaua WorldClass.
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o companie mare, de success din piață.

AgroConcept este unicul importator și distribuitor autorizat pe piața din România al New Holland Agriculture și unic distribuitor pentru brandurile Kverneland si Casella.

Suntem preocupați în mod constant să atingem excelența în domeniu prin păstrarea unui climat de încredere, respect și colaborare în relația cu clientii și partenerii noștri.

Susținem dezvoltarea comunităților rurale și creșterea sustenabilă a agriculturii românești printr-o serie de investiții: 15 centre regionale dotate cu cele mai noi tehnologii de intervenție rapidă și asistență tehnică, o echipă de management formată din experți pe piața locală și internațională, o viziune globală pentru succes la nivel local. În prezent în compania noastra lucrează peste două sute de experți și specialiști.

În cazul în care niciuna dintre pozițiile disponibile în acest moment nu se potrivește calificărilor și experienței tale, trimite-ne cv-ul tau, menționand poziția sau departamentul în care ai dori să lucrezi la cv@agroconcept.ro.

Publicat 30 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos