Publicat 05 Dec 2007 | Reactualizat 03 Ian 2008 | Expiră 05 Ian 2008

ASISTENT BUYER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•Cunostinte solide de operare MS Office(Word,Excel,Outlook)
•Cunostinte de limba engleza;
•Experienta anterioara intr-un post similar minim 2 ani;

Descrierea jobului

•Transmiterea catre clienti a ofertelor si a schimbarilor de pret, urmarirea situatiei livrarilor de marfa catre furnizori;
•Intretine corespondenta cu furnizorii (telefon, fax, e-mail, posta);
•Intocmeste si transmite clientilor ofertele de pret pentru produsele noi;
•Proceseaza si transmite schimbarile de pret catre clienti;
•Mentine actuala baza de date a firmei, cu datele legate de furnizori si cele privitoare a produse ( schimbari de denumire, schimbari ale codurilor EAN, schimbarea formei de ambalare);
•Urmareste performanta la livrare a furnizorilor pe grupa de produse aferenta;
•Transmite buyer-ului saptamanal situatia livrarilor si motivatia in cazul performantelor slabe ale furnizorilor;
•Mentine legatura cu departamentul de logistica al firmei, si raporteaza buyer-ului problemele existente;
•Ia parte la actiunile de sondare a pietei;
•Ofera servicii prompte si corecte superiorilor si partenerilor firmei;
•Pastrarea si gestionarea in regim de maxima confidentialitate a informatiilor legate de activitatea de vanzari si distributie, contracte , furnizori, clienti, rezultate, forma de organizare, persoane de contact, rapoarte si situatii legate de activitatea departamentului;
•Are obligatia de a anunta, in timpul cel mai scurt, superiorii, in cazul in care afla informatii de natura sa aduca firmei atat beneficii, cat si prejudicii;

Descrierea companiei

Companiei multinationala - distributie FMCG

Sediul nostru se afla in Parcul Logistic Cefin - la 5 minute de Carrefour Militari. Se asigura transportul de la statia de metrou Pacii.

Expirat
ASISTENT BUYER  -  SC LEKKERLAND CONVENIENCE DISTRIBUTIE SRL