Asistent aprovizionare - contract durata determinata 2 ani

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare economice finalizate;
  • Bune cunoştinţe de limba engleză, scris şi vorbit (limba germană constituie avantaj)
  • Competente de lucru cu: Microsoft Office, Internet Explorer;
  • Experienţă într-un rol similar, gestiunea stocurilor, interactiunea cu furnizorii în domeniul produselor alimentare sau achiziții ambalaje cât și operarea într-un sistem ERP, de preferință SAP, constituie avantaj;
  • Persoană ordonată şi meticuloasă;
  • Capacitate de sinteză şi analiză;
  • Foarte bune abilităţi de comunicare, cooperare si lucrul în echipă;
  • Persoană proactivă.

Descrierea jobului

  • Responsabil pentru dezvoltarea și gestionarea achizitiilor conform procedurilor interne, asigurându-se că sunt respectate etapele proiectului si targeturile de calitate, cost si timp de livrare;
  • Gestioneaza necesarul de aprovizionare, pe categoria respectiva, având în vedere situația stocurilor de la furnizori și emite comenzi către furnizorii interni/externi;
  • Pregatirea documentatiei de Import in relatia cu organele vamale si furnizorii din tarile alocate,
  • Este responsabil de procesul de cereri de oferte sau de găsirea de furnizori noi, în funcție de cerințele proiectului;
  • Colaborează /negociaza cu furnizorii si departamentele din organizatie pentru a găsi soluții optime de reducere de costuri, la niveluri calitative cerute in specificatiile materialelor;
  • Introducerea comenzilor în sistemul ERP;
  • Plasarea și urmărirea comenzilor speciale împreună cu managerul;
  • Verifică corectitudinea prețurilor din facturile furnizorilor si dacă acestea corespund cu prețurile din contract sau din comandă;
  • Corespondenţă de afaceri cu furnizorii externi/interni si colegii din departamentele implicate;
  • Intocmirea diferitelor situatii, analize şi rapoarte solicitate de managerul de departament.

Aplicația dvs., cu indicarea datei posibile de începerea activitătii si a salariului dorit, vă rugăm s-o trimiteti adresa indicată mai jos. Vă asigurăm că datele dvs. vor fi tratate absolut confidential. Numai persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Fuchs Condimente RO SRL ▪ Departament Resurse Umane ▪ str. Nordului 41-43 ▪Curtea de Argeș (Argeș) ▪ hr@fuchs.ro

Grupul FUCHS este o companie din topul mondial al domeniului de condimente. În fabricile noastre din Europa, America de Nord și de Sud, precum si Asia, fabricăm specialități fine food, verdețuri și condimente pentru consumatorii finali, retailul alimentar și industria alimentară.

FUCHS CONDIMENTE ROMANIA, parte a grupului german FUCHS și cel mai mare specialist european în producția condimentelor, recrutează personal pentru următorul post în termen cât mai apropiat,
Publicat 27 ian. 2022 Reactualizat 24 feb. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos