Publicat 21 Iul 2019 | Expiră 21 Aug 2019

Asistent administrativ

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Foarte buna capacitate organizatorica și de gestiune a documentelor;
Bune abilități de comunicare (orală și scrisă);
Foarte bune abilități de utilizare a calculatorului (pachetul Office);
Atitudine pozitivă și proactivă;
Responsabilitate;
Abilitate de organizare eficientă a sarcinilor și a timpului;
Gestionare eficientă a resurselor;
Foarte bune cunoștințe de limba română;
Buna cunoaștere a limbii engleze constituie avantaj;
Studii medii, experienta anterioara nu este obligatorie.

Descrierea jobului

Procesarea si sortarea corespondenței;
Preluarea apelurilor telefonice si solutionarea acestora in functie de solicitari;
Centralizarea și pregătirea documentelor pentru cursuri de formare și examinare;
Pregătirea logistică pentru cursurile de formare (catering, cazare etc.);
Rezervarea si plata biletelor de transport (avioane, tren) pentru personalul CONCORDIA Academia;
Organizarea întâlnirilor/evenimentelor (invitații, organizare logistică, raportare, etc);
Gestionare baza de date;
Deconturi;
Pregătire si transmitere oferte pentru cursurile de formare.

CONCORDIA Academia este departamentul de formare al Organizației Umanitare CONCORDIA și reprezintă o inițiativă de economie socială dedicată perfecționării personalului de specialitate din domeniul social. În ultimii doi ani, peste 200 de specialiști din toată țara (asistenți sociali, psihologi, educatori, manageri în domeniul social) au participat la cursurile organizate de CONCORDIA Academia. Cursurile de formare se organizează la cerere în diferite locații din țară și sunt autorizate/certificate de Autoritatea Națională pentru Calificări, respectiv instituții/organizații prestigioase la nivel național/internațional.
OU CONCORDIA este o organizație independentă, neguvernamentală și non-profit, cu un istoric de peste 28 de ani în România, care are ca misiune susținerea şi (re)integrarea socială, familială, școlară și profesională a copiilor, tinerilor și familiilor aflate în dificultate, spre o viață independentă și autonomă.

Expirat
Asistent administrativ  -  Organizatia Umanitara CONCORDIA- Concordia Academia

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles