Publicat 17 Ian 2017 | Reactualizat 17 Feb 2017 | Expiră 18 Feb 2017

ASISTENT ACHIZITII

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare economice sau de chimie/biochimie;
- Experienta de minim 3 ani pe un post similar sau in firme de distributie produse de larg consum;
- Cunostinte utilizare MS Ofice (Word, Excel nivel mediu spre evoluat – se va da grila de verificare, e-mail, cunostinte internet);
- Aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii, initiative, persoana comunicativa;
- Orientare catre respectarea regulilor si a procedurilor;
--Orientare catre colegi si abilitati de comunicare atat cu colegii cat si cu furnizorii;
- Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza si decizie rapida;
- Experienta in analize de baze de date , extragere informatii din soft de gestiune si prelucrarea lor diversa;
- Experienta in utilizarea unui soft de gestiune si utilizarea bazelor de date cu mii de produse (2000-3000 articole);

Descrierea jobului

- Intocmirea de comenzi catre furnizori ;
- Urmarirea livrarii comenzilor;
- Analize de informatii privind comenzile/ frecventa acestora/ cantitati comandate
- Analize periodice ale activitatii furnizorilor, contractelor incheiate si preturilor negociate;
- Analize de oferte
- Controlul stocurilor si consumurilor la nivelul tuturor depozitelor/departamentelor din laboratoarele SYNEVO;
- Analize periodice ale achizitiilor la nivelul celor 16 laboratoare pentru furnizorii din portofoliu

Synevo este un brand international specializat in servicii de laborator medical, prezent în 11 ţări, deţine peste 80 de laboratoare şi peste 400 centre de recoltare.

De 20 de ani pe piata românească, Synevo România reprezintă o reţea de 16 laboratoare şi 66 de centre de recoltare, iar paleta noastră de investigaţii cuprinde aproximativ 2000 de teste diferite de laborator (de rutină şi diagnostic avansat) din specialităţile hematologie, microbiologie, imunologie, biochimie, toxicologie, citologie & histopatologie şi teste de genetică.

Cu aproape 1,000 de angajati Synevo Romania este cel mai mare prestator integrat de servicii de laborator medical, avand totodata o unitate centrala de referinta - Laboratorul Central (platforma Comerciala Militari).

La baza succesului nostru stau: calitatea serviciilor, colaborarea permanenta cu medicii clinicieni, si nu in ultimul rand, dorinta noastra de a contribui la evolutia dezvoltarii calitative a serviciilor medicale din Romania.

Puteti citi mai multe informatii despre noi pe pagina noastra: www.synevo.ro

Expirat
ASISTENT ACHIZITII  -  SC SYNEVO ROMANIA SRL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă