Asistent achizitii

CHIS & CHIS SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-Studii medii/superioare
-Cunostinte operare PC (Pachet MS Office, cunostinte bune utilizare Excel)
-Cunostinte de limba engleza avansat
-Capacitatea de auto-organizare si planificare eficienta
-Experienta de 1-3 ani pe pozitie similara
-Capacitate de asimilare rapida a informatiilor
-Bune abilitati de comunicare
-Simt de raspundere
-Integru si etic
-Dezvoltare continua
-Tehnici de negociere

Descrierea jobului

-Evidentierea si monitorizare procesului de achizite
-Monitorizarea transporturilor prin site-urile liniilor maritime si/sau prin comunicarea cu furnziorii de servicii.
-Intocmire de comenzi si documentatie catre furnizori (linii de shipping, transportatori, comisonari vamali)
-Urmarirea procesului de derulare a transportului de la momentul preluarii marfii, incarcarea la bordul navei pana la sosirea in portul de destinatie si mai departe la destinatia finala contractata.
-Intocmirea si transmiterea partilor terte a documentatiei necesare pentru eliberarea marfii.
-Tine evidenta containerelor sosite si verifica transferul sau livrarea acestora.
-Solicitarea, transmiterea spre plata a facturilor de transport aferente transportului respectiv.
-Raportarea eventualelor probleme catre superior.
-Participare activa la indeplinirea obiectivelor stabilite.
-Urmareste intregul proces al comenzilor, de la achizitie pana la livrarea in depozit.
-Raspunde la toate solicitarile venite atat din interiorul companiei cat si din exteriorul acesteia(furnizori), legate de activitatea comerciala.
-Introduce datele referitoare la achizitii si vanzari in sistemul informatic.
-Tine legatura cu partenerii interni si externi, estimeaza costurile de marfa in anumite situatii.

Companie specializata in distributia articolelor din piatra naturala, una din principalele jucatoare la nivel national.

Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 2 iun. 2022 Expiră 2 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos