ASISTENT ACHIZITII

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare absolvite sau in curs de absolvire;
  • Cunostinte foarte bune in domeniul MS-Office;
  • Cunostinte limba engleza, nivel avansat;
  • Stil de lucru organizat si precis;
  • Flexibilitate, seriozitate, atitudine deschisa si optimista;
  • Personalitate deschisa, adaptabilitate mare si buna relationare profesionala;
  • Dorinta de dezvoltare profesionala si personala permanenta;

Descrierea jobului

  • Susține achizitorul şi departamentul în toate măsurile organizatorice;
  • Administrează baza de date a furnizorilor şi articolelor;
  • Derulează activități de achiziționare stabilite pentru grupele de mărfuri alocate;
  • Oferă sprijin la întocmirea contractelor de achiziție şi derularea contractelor încheiate conform prevederilor contractuale;
  • Îndeplinește activități de planificare, organizare, coordonare, control si evaluare aferente grupelor sale de produse;
  • Administrează fişele de produs; Colaborează la verificarea facturilor;
  • Pregătește documentația pentru stabilirea prețurilor şi implementează utilizarea corectă a acestora;
  • Culege şi prelucrează informațiile interne şi externe necesare pentru stabilirea corectă a preţurilor de vânzare;
  • Asigură comandarea articolelor după necesitate si cerințe;
  • Verifică şi introduce datele produselor în sistemul informatic;
  • Mentine relatia cu unitatile vamale;
  • Respectă termenele limită comunicate de catre achizitor.

Companie in continua dezvoltare, activeaza in industria alimentara.
Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos