Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 13 Iul 2019 | Expiră 14 Iul 2019

ASISTENT ACHIZITII

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare economice sau de chimie/biochimie;
- Experienta de minim 3 ani pe un post similar sau in firme de distributie produse de larg consum;
- Cunostinte utilizare MS Ofice (Word, Excel nivel mediu spre avansat);
- Aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii, initiativa, persoana comunicativa;
- Orientare catre respectarea regulilor si a procedurilor;
--Orientare catre colegi si abilitati de comunicare atat cu colegii cat si cu furnizorii;
- Atentie la detalii, capacitate de analiza, sinteza si de decizie rapida;
- Experienta in analize de baze de date , extragere informatii din soft de gestiune si prelucrarea lor diversa;
- Experienta in utilizarea unui soft de gestiune si utilizarea bazelor de date cu mii de produse (2000-3000 articole).

Descrierea jobului

- Intocmirea comenzilor catre furnizori si urmarirea livrarilor;
- Analize de informatii privind comenzile/ frecventa acestora/ cantitati comandate;
- Analize periodice ale activitatii furnizorilor, contractelor incheiate si a preturilor negociate/ofertelor;
- Controlul stocurilor si consumurilor la nivelul tuturor depozitelor/departamentelor din laboratoarele SYNEVO;
- Analize periodice ale achizitiilor la nivelul tututror laboratoare pentru furnizorii din portofoliu.

Synevo este liderul în diagnostic de laborator în România și are în portofoliu peste 2000 de teste de bază și avansate, pentru toate ariile terapeutice efectuând în anul 2018 peste 98 milioane de teste. La finalul anului 2018 Synevo România administrează o rețea națională de 16 laboratoare și 99 de centre de recoltare a probelor biologice. Synevo România face parte din Medicover – unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și de diagnostic, înființat în 1995 (www.medicover.com).

Pentru mai multe informații, vizitați www.synevo.ro.

Expirat
ASISTENT ACHIZITII  -  SYNEVO ROMANIA