Publicat 03 Aug 2007 | Reactualizat 31 Aug 2007 | Expiră 03 Aug 2007

Asistent(a) Serviciul Clienti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul candidatului:

- persoana ordonata
- aptitudini de a lucra in echipa
- foarte bune abilitati de comunicare
- capacitate de lucru in conditii de stres
- spirit de raspundere
- experienta in operare pe calculator.

Descrierea jobului

Atributiile postului:

- primirea comenzilor transmise prin terminalele portabile de catre reprezentatii comerciali
- primirea comenzilor trimise prin fax sau e-mail de catre marii clienti sau distribuitori
- verificarea situatiei financiare a clientilor (sold)
- rezolvarea problemelor de sold prin contactarea telefonica a clientului
- reconcilierea fiselor fiscale
- procesarea comenzilor (stabilirea tipului de factura, desemnarea reprezentantului comercial, inserarea discount-urilor in functie de clienti) si trimiterea lor spre pregatire
- tiparirea facturilor si avizelor de insotire a marfii.

Expirat
Asistent(a) Serviciul Clienti  -  LOREAL ROMANIA