Asistent(a) Medical(a) Stomatologie

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Persoana cu studii de specialitate finalizate, avand diploma de asistent generalist;
  • Abilități foarte bune dе comunicare verbală;
  • Persoană pro-activă, sociabilă, amabilă, calma si rabdatoare;
  • Spirit dе organizare și atenție la detalii.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Pregătirea materialelor necesare tratamentelor dentare conform instrucţiunilor medicului stomatolog;
  • Dezinfectarea şi sterilizarea instrumentelor stomatologice conform instrucţiunilor medicului (presterilizarea instrumentarului şi curăţarea mecanică);
  • Verificarea datei şi orei de pe etichetele cutiilor sterilizate;
  • Suport oferit pentru programarea pacienţilor, în lipsa personalului de specialitate;
  • Dezinfectarea suprafeţelor de lucru din cabinetul dentar şi a unitului dentar;
  • Trecerea tratamanetelor efectuate in fisa pacientului;
  • Respectarea programului de lucru al cabinetului.

Beneficii
  • Salariul atractiv în funcție de experiență.

Înființată în anul 2018, clinica Junior Smile reunește medici stomatologi tineri, dedicați, ambițioși și pasionați de ceea ce fac, mereu pregătiți să îți readucă zâmbetul pe buze. Cabinetul stomatologic se axeaza pe activitatea de ortodontie si pedodontie.
Privim cu încredere și profesionalism orice provocare și suntem mereu pregătiți pentru rezolvarea problemelor stomatologice.
Publicat 12 oct. 2021 Reactualizat 9 nov. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos