ARHIVAR

SC EUROINS ROMANIA ASIGURARE-REASIGURAE SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii medii - studiile superioare de profil constitituie un avantaj
- Experienta de cel putin 2ani in domeniu arhivistic
- Certificat de competenta profesionala - arhiva
- Experienta in implementarea de programe specifice domeniului arhivistic
- Cunosterea cerintelor si reglementarilor legale in materie arhivistica
- Capacitate mare de concentrare, capacitate de analiza si sinteza
- Capacitatea de a lucra cu volum mare de informatii zilnic
- Capacitate buna de organizare, de comunicare, de lucru in echipa
- Atentie la detalii, spirit de observatie dezvoltat
- Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu
- Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul (suita MS Office)

Descrierea jobului

- Initiaza si organizeaza activitatea de arhivare, intocmire a nomenclatorului arhivistic si a procedurilor de lucru, dupa criterii prealabil stabilite, conforme prevederilor legale in vigoare
- Realizeaza schema de ordonare a documentelor, daca este alta decat schema de organizare a unitatii creatoare;
- Stabileste operatiunile ce urmeaza a fi efectuate si ordinea executarii lor; sistemul de ordonare, sistemul de inventariere, modul de selectionare, categoriile de documente ce urmeaza a fi eliminate in procesul de prelucrare (ordonare, inventariere), cotarea, modul de constituire sau reconstituire a unitatilor arhivistice, alte indicatii necesare precizarii sistemului de lucru;
- Asigura evidenta tuturor documentelor intrate si iesite
- Efectueaza intregistrarile corespunzatoare in nomenclatoare, opisul alfabetic, operand modificarile intervenite
- Arhiveaza si pastreaza documentele companioei conform legii 16/1996 privind arhivele
- Preia documentele conform nomenclatorului arhivistic din departamentele care solicita arhivarea acestora
- Tine evidenta predarii documentelor din arhiva catre departamente
- Asigura accesul facil la documente, asigura sortarea si conservarea docymentelor
- Scaneaza documente, indexeaza informatia acre a fost sacanat si preluata electronica dupa cuvinte-cheie sau continut
- Stocheaza si arhiveaza informatiile intr-unh mediu electronic, in conditii perfecte de securitate
Publicat 3 Iun. 2022 Expiră 3 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.