Publicat 14 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 14 Iun 2019

Arhivar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerintele noastre:

  • sa fii posesor al Atestatului de Arhivist oferit de Scoala Nationala de Perfectionare Arhivistica ‘Profesor Aurelian Sacerdoteanu’;
  • sa cunosti legislatia in domeniu - legea 16/1996 cu modificarile si completarile ulterioare;
  • sa ai cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
  • sa ai cunostinte de Microsoft Office (in special MS-Word si MS-Excel);
  • sa ai experienta de minim 2 ani in arhivarea documentelor;
  • sa fii o persoana organizata, ordonata, sistematica;
  • sa fii atent/a la detalii, sa ai un simt dezvoltat al raspunderii si o gandire strategica;
  • sa fii comunicativ/a si deschis/a in interactiunea cu colegii.

Descrierea jobului

Ce atributii vei avea:

  • Prelucrarea arhivistica (fondare, ordonare si inventariere) a documentelor aferente departamentelor din sediul central si a celor venite de pe proiecte;
  • Asigurarea evidentei tuturor documentelor intrate si iesite din depozitul de arhiva prin respectarea procedurilor interne de lucru;
  • Reintegrarea la fond a documentelor solicitate si returnate depozitului de arhiva;
  • Punerea la dispozitia a documentelor solicitate in forma ceruta (original/scan/fotocopie);
  • Realizarea de informari periodice privind organizarea documentelor pentru proiectele in derulare
  • Organizarea depozitul de arhiva conform procedurilor interne;
  • Mentinerea ordinii si a curateniei in depozitul de arhiva;
  • Ia masuri pentru protectia informatiilor si se asigura ca nu se pierd documente sau ca nu sunt accesate de catre persoane neautorizate;
  • Pastrarea secretului profesional.

Iti oferim:
  • Contract de munca pe perioada determinata;
  • Un mediu de lucru placut si dinamic;
  • Posibilitatea de a acumula experienta si a te dezvolta in cadrul unei companii multinationale.

PORR Construct S.R.L. is part of the PORR Group, one of Austria‘s largest construction companies, with experience from 1869 and acts on the Romanian market as a competence center for all construction activities of the group.

PORR Construct S.R.L. became a powerful and successful Romanian company where the employees have career opportunities, stability and individual development chances in a safe and professional working environment. Our team concept is attracting dynamism, experience, loyalty and human capital open for challenges and future changes. Trainings and coaching will ensure the transfer of know-how and secure our company's position in a fast growing and competitive market.

Expirat
Arhivar  -  PORR Construct SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles