de ani Fără Frică...

Publicat 08 Ian 2016 | Expiră 09 Feb 2016

arhivar cu expierenta

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana serioasa consegventa si ordonata.
Disponibila pentru volum de munca mare, la sediul clientului.
Persoana care detine diploma de calificare in meseria de arhivar si are cunostinte si de serviciul de legatorie.
Persoana trebuie sa aiba expierenta in domeniu de minim 1 an.

Descrierea jobului

Cerinte minime:
Cunostinte de operare PC;
Cunoasterea prevederilor din Legea arhivelor (16/1996), Legea 135/2007, cat si ale celor din Codul fiscal
Cunostinte temeinice despre Instructiunile privind activitatea de arhiva la creatorii si detinatorii de documente, aprobate de conducerea Arhivelor Nationale prin Ordinul de zi nr. 217/23.05.1996.

-Ordonarea dosarelor si a bibliorafturilor pe problematica si compartimente, iar in cadrul acestora, cronologic.
- Analiza continutului dosarelor, stabilirea indicativului dupa nomenclator si a termenului de pastrare, retinerea perioadei de timp cand au fost create documentele.
- Intocmirea nomenclatorului arhivei create de societetea comerciala si stabilirea termenelor de pastrare pentru dosare (documentatia tehnica).
- Ordonarea si gruparea documentelor conform criteriilor stabilite impreuna cu beneficiarul, indepartarea capselor si constituirea/legarea unitatiilor arhivistice.
- Completare coperti fata (etichete) cu inscrisurile necesare identificarii dosarelor.
- Completare manseta cotor dosare/cutie arhivare cu inscrisurile necesare identificarii dosarelor (etichete).
- Numerotarea filelor din dosare.
- Completarea foii titlu fata (eticheta) cu inscrisurile necesare identificarii dosarelor si a foii spate cu numarului de pagini din dosar.
- Sigilarea (parafarea) unitatilor arhivistice.
- Inventarierea unitatilor arhivistice constituite.
- Opisarea dosarelor deosebite.
- Ordonarea Depozitului de Arhiva pe ani si compartimente,depozitarea dosarelor/balotilor/cutiilor colectoare.
- Organizarea evidentelor specifice Depozitului de Arhiva (registre,fise) si completarea acestora.
- Selectionarea dosarelor, documentelor, registrelor cu termene de pastrare expirate si considerate ca nefolositoare. Intocmirea procesului - verbal de selectionare si a listelor inventar cu documentele/dosarele ce se elimina ca nefolositoare.
- responsabil conform legislatiei in vigoare cu furnizarea de informatii certe si corecte in legatura cu solicitarile primite

ASSAYS SOLUTIONS este o firma tanara in plina ascensiune atorizata pentru a prelucra si arhiva documente.

Expirat
arhivar cu expierenta  -  ASSAYS SOLUTIONS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles