Arhitect

Oraș de lucru
Salariu 2500 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate in curs (minim anul 3) sau finalizate – Facultatea de Arhitectura;
  • Experienta in domeniu constituie un avantaj;
  • Cunoasterea legislatiei in constructii si a normelor tehnice si juridice pentru proiectare - in special in domeniul eficientei energetice;
  • Cunostinte medii de AutoCad;
  • Cunostiinte de limba engleza;
  • Cunostinte medii pachet Office: in special Excel;
  • Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
  • Constituie avantaj cunostintele tehnice in termoizolarea elementelor de anvelopa;
  • Persoana proactiva, implicata, pozitiva.

Descrierea jobului

1) Verificarea solutiilor tehnice de arhitectura privind:
  • Conformitatea solutiilor cu legislatia si normativele in vigoare - in special in domeniul eficientei energetice
  • Coordonarea si corelarea informatiilor tehnice prezentate in diferite faze ale proiectarii
  • Analiza solutiilor tehnice
2) Colectarea, analizarea si sintetizarea informatiilor tehnice din punct de vedere urbanistic si arhitectural;
3) Acordarea de consultata tehnica in domeniul arhitecturii pentru cladiri de locuit si tertiare;
4) Conceptie solutii eficiente energetic din punct de vedere architectural;
5) Identificarea si inventarierea unor obiective de Investitii diverse;
6) Solutii arhitecturale pentru construire/amenajare/recompartimentare cladiri/apartamente.

Cautam persoane proactive si responsabile, care sa sa isi asume si sa respecte cerintele si termenele proiectelor in care sunt implicate, care sa fie pasionate de asigurarea calitatii in domeniul arhitecturii

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Posibilitate de program flexibil pentru aplicantii ce au in desfasurare studiile de specialitate;
  • Oportunitatea de implicare in proiecte importante si inovative;
  • Oportunitatea de a face parte si de a invata de la o echipa formata din specialisti in domeniu;
  • Mediu de lucru propice, intr-un birou modern, pozitionat intr-o locatie ultracentrala;
  • Masa de pranz este asigurata de companie.

Professional Engineering Solutions (P.E.S.) ofera servicii profesionale de consultanta tehnica si asistenta de specialitate, in stabilirea si implementarea solutiilor optime pentru cresterea eficientei energetice si reducerea emisiilor gazelor cu efect de sera.

Va asteptam cu drag in echipa noastra!
Publicat 28 ian. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos