ARHITECT

SC Bau Stark SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm doi arhitecti talentati care să facă parte din echipa noastră tânără și dinamică.

In cadrul departamentului de proiectare al firmei BauStark, compus din specialitea arhitectura si specialitatea rezistenta, dorim extinderea echipei cu 2 noi colegi.

Noii arhitecti vor prelua atât proiecte existente cât si proiecte noi, vor fi expusi la toate stadiile de lucru - la concept până la finalizarea lucrarilor.

Proiectele predominant au functiuni publice (unitati de invatamant, spitale, clinici etc) dar pot varia, existand si proiecte cu functiuni industriale, rezidențiale, cladiri birouri, locuinte colective, etc

Dorim pe cineva care sa rămână mult timp în firmă și să crească odată cu aceasta.

Nu suntem interesați de un candidat care dorește doar un job temporar sau de scurta durată.

PENTRU POSTUL DE ARHITECT - ENTRY-LEVEL (1 POST)

Candidatul ideal
  • Absolvent cu experienta minima in proiectare sau proaspat absolvent
  • Abilitati in folosirea programelor de proiectare: Archicad, AutoCad,
  • Abilitati in realizarea de prezentari/vizualizari: randari in orice program, de preferat TwinMotion, dar nu neaparat necesar, Adobe Photoshop
  • Abilitati in folosirea programelor Microsoft EXCEL si WORD
  • Capacitate de a lucra in echipa si de a face parte din colectivul de proiectare a unor proiecte complexe
  • Perseverenta, flexibilitate si consecventa
  • Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte
  • Gandire pozitiva, optimism;
  • Rigurozitate si atentie la detalii
  • Capacitatea de a invata lucruri noi;
Responsabilitati
  • Redactarea desenelor specifice;
  • Realizarea documentatiile, sub indrumare;
  • Relevee si vizite pe teren;
  • Executia calitativa a sarcinilor si respectarea termenelor de predare.

Descrierea jobului

PENTRU POSTUL DE ARHITECT - MID-LEVEL (1 POST)
  • Absolvent cu experienta in proiectarea de arhitectura de minim 3 ani;
  • Cunostinte temeinice in utilizarea programelor de proiectare: Archicad, AutoCad;
  • Abilitati in folosirea programelor Microsoft EXCEL si WORD;
  • Cunostinte in domeniul constructiilor cu privire la legi si normative si aplicarea prevederilor acestora;
  • Capacitate de a urmări si controla eficient mai multe probleme simultan;
  • Seriozitate, organizare si eficienta;
  • Capacitate de a lucra in echipa si de a urmari poriecte complexe;
  • Initiativa in actiuni;
  • Orientare catre rezultat, simul datoriei si al responsabilitatii;
  • Capacitatea de a lucra autonom si responsabil;
  • Capacitatea foarte buna de planificare și organizare.

  • Intocmirea proiectelor in toate fazele – de la concept/ tema de proiectare, la detalii de executie si pana la finalizarea executiei;
  • Urmarirea proiectelor in faza de executie (asistenta tehnica);
  • Sustinerea proiectelor in comisii;
  • Coordonarea proiectului cu toate specialitățile - rezistenta, instalații, securitate la incendiu, etc;
  • Vizite pe teren.

Beneficii
  • Pozitie pe termen lung intr-o companie serioasa;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Mediu de lucru profesionist, dinamic;
  • Oportunitatea de a lucra in mod direct cu specialisti din mai multe domenii.

Bau Stark a fost infiintata in anul 2012, prin fuziunea a doua societati comerciale cu experienta de 10 ani in domeniul constructiilor, avand portofolii impresionante in domeniul proiectarii, consultantei si executiei lucrarilor de constructii.
Bau Stark are activitati principale proiectarea, consultanta, project management si executia tuturor categoriilor de lucrari in domeniul constructiilor.
Echipa Bau Stark este formata din oameni tineri, cu experienta care pot oferi maximum de mobilitate, punctualitate si profesionalism.

Publicat 3 nov. 2021 Reactualizat 3 dec. 2021 Expiră 3 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos