Publicat 07 Mai 2019 | Reactualizat 06 Iun 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Arhitect

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti cu adevarat pasionat de arhitectura?
Vrei sa fii arhitectul a carui amprenta se vede in fiecare proiect?
Vrei sa ai libertatea de a crea?
Dacă ai răspuns pozitiv la aceste întrebări te invitam sa faci parte din echipa noastra!

Calificari si calitati necesare

  • Absolvent Facultatea de Arhitectura; arhitect cu drept de semnatura;
  • Experienta in birourile de arhitectura minim 1 ani;
  • Cunostinte avansate a programului ArhiCAD;
  • Cunostinte actualizate a normelor de proiectare si a legislatiei specifice in vigoare;
  • Dornic sa se integreze intr-o echipa tanara de arhitecti, in care evolueze si sa invete permanent, dar in acelasi timp dispus sa de-a share si celor mai putin experimentati decat el
  • Persoana pozitiva, deschisa la provocari si abordari diferite; proactiv, nu reactiv.
  • Persoana comunicativa, capabila de a lucra in echipa si de a comunica direct cu beneficiarii si colaboratorii externi;
  • Persoana cu simtul creativitatii dezvoltat;
  • Cunoasterea unui program de randat (ex. Artlantis, Autodesk 3ds Max, Lumion) - prezinta avantaj.
  • Permis de conducere cat. B - prezinta avantaj;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

  • Elaborarea design-ului preliminar al proiectelor de arhitectura si prezentari grafice de sustinere a solutiilor de proiect;
  • Realizarea proiectului, în functie de fazele de proiectare (C.U., S.F., D.A.L.I., D.T.A.C., P.T., D.D.E., P.U.D., P.U.Z.);
  • Interacţiunea constantă cu beneficiari, proiectanţi de structura si instalaţii, constructori, furnizori de materiale şi echipamente, în scopul elaborarii si coordonarii proiectului de arhitectura cu cele de rezistenta si instalatii
  • Vizite pe şantier şi oferirea de suport tehnic pe perioada desfășurării lucrărilor de execuție, in scopul implementarii ideilor si solutiilor noastre, prin proiectul de arhitectura propus;
  • Participarea la concursurile de arhitectura, in scopul mentinerii creativitatii, dezvoltarii cunostintelor cat si crearea brandului personal.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonusuri, in functie de performanta;
  • Training-uri de dezvoltare a abilitatilor specifice activitatii;
  • Beneficiul de a fi liber ca tu sa creezi.

Echipa Mentor Construct este o echipa tanara, dinamica si entuziasta, formata din 4 arhitecti.
Pentru completarea echipei cautam colegi comunicativi, motivati si oameni de echipa.
Valorile noastre sunt respectul, invatarea continua, colaborarea si pasiunea in ceea ce facem.
Ne cunoastem limitele dar suntem mereu in cautarea de solutii optime si stim ca putem influenta calitatea vietii clientilor nostri, in bine. Cautam permanent functiunea si optimizarea spatiilor, solutia optima pentru toti (clienti & arhitectura), pe care apoi o desenam si vizualizam grafic. Apoi o imbunatatim.
Colaboram cu clienti privati carora incercam sa le creionam visurile, dar si cu clienti institutionali la care am avut oportunitatea de a le desena si oferi solutii si proiecte contemporane precum crese, gradinite, scoli generale, licee, centre multifunctionale.
Mentor Construct este un birou de arhitectura si urbanism infiintat in 2009, in Cluj-Napoca.

Expirat
Arhitect  -  Mentor Construct - proiectare in constructii

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles