de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 06 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Arhitect sisteme informatice / Project manager - OTOPENI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

ATENȚIE:
Activitatea se desfășoară în vecinatatea aeroportului Henri Coandă OTOPENI.
Deși job-ul este în OTOPENI, el este promovat pe mai multe localități din România. Pentru persoanele interesate de o relocare în București, OFERIM condiții locative avantajoase.

Persoana potrivită sau Candidatul ideal (nu-l căutăm chiar pe cel ideal, dar să semene cu el), trebuie:

Să înțeleagă ce este un proces de business (operațional) și să aibă experiență în optimizarea proceselor cu ajutorul sistemelor informatice;
- Să aibă experiență anterioară în lucrul și implementarea mai multor aplicații și programe informatice, eventual administrare IT pe cât mai multe soluții informatice este un avantaj major;
- Să fi coordonat proiecte diverse în care să aibă implicați mai mulți furnizori/echipe externe din outsourcing;
- Experiență de Project Manager în proiecte informatice;
- Să aibă capacitatea necesară (expertiza și experiența anterioară) să aleagă dintre diversele soluții informatice pe cea potrivită ținând cont inclusiv de cerința de compatibilitate cu soluțiile informatice deja implementate;
- Să aibă suficiente cunostințe de programare încât să înțeleagă ce este posibil și ce nu și dacă argumentele ce stau la baza diverselor recomandări ale furnizorilor externi de software rămân sau nu valabile;
- Este capabil să vadă din perspectiva macro întregul sistem de procese operaționale și întregul sistem informatic al companiei și în acelasi timp poate să managerieze proiectele necesare pentru dezvoltarea sistemului informatic.

Descrierea jobului

Analizează și înțelege procesele operaționale din companie;
Desenează virtual (împreună cu persoanele responsabile de procese) upgrade-urile necesare ale sistemului informatic, inclusiv implementarea unor noi aplicații/softuri care:
- Să ofere automatizarea și suportul necesar colegilor: informația de CARE este nevoie, CÂND este nevoie, UNDE este nevoie și în FORMA optimă cât mai simplă pentru a eficientiza activitatea personalului;
- Să ofere automatizarea și suportul necesar clienților astfel încât interacțiunea cu compania să fie cât mai simplă, plăcută și eficientă;
- Să ofere informațiile cerute de Management pentru consultarea instantă a indicatorilor de performanță ai business-ului;
- Sistem BI performant.
Face research-ul și participă la alegerea softurilor potrivite pentru aceasta și apoi a colaboratorilor externi care le vor implementa și le vor customiza;
Coordonează realizarea și implementarea proiectelor respective;
“Orchestrează” funcționarea diverselor sistemelor informatice tip CRM, ERP, aplicații mobile, soft BI etc.

Klass Wagen este activă de mai bine de un deceniu în domeniul închirierilor de autoturisme, devenind lider național de piață pe segmentul călătoriilor de tip concediu. Flota noastră de peste 2000 de autoturisme este prezentă în principalele orașe cu aeroport din Romania, precum și în Budapesta și venim în întâmpinarea clienților noștri prin agenții proprii.

Echipa Klass Wagen este formată din peste 150 de colegi focusați să ofere o experiență de neuitat clienților, iar mărturie stau review-urile pozitive oferite de către clienții noștri pe rețelele de socializare.

Activitatea companiei a crescut constant și suntem în căutare de noi colegi. Dacă îți dorețti un colectiv de muncă prietenos, fără birocrație, cu șefi OK, ce răsplătesc dedicația și le pasă de bunăstarea angajaților, ajutând oricând se poate pe plan personal și profesional, te invităm să aplici la joburile noastre.

Expirat

Arhitect sisteme informatice / Project manager - OTOPENI  -  Klass Wagen

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles