Publicat 03 Ian 2019 | Reactualizat 18 Ian 2019 | Expiră 02 Feb 2019

Arhitect sisteme informatice / Project manager - OTOPENI

1 post

Candidatul ideal

ATENTIE:
Activitatea se desfasoara in vecinatatea aeroportului Henri Coanda OTOPENI.
Desi job-ul este in OTOPENI, el este promovat pe mai multe localitati din Romania. Pentru persoanele interesate de o relocare in Bucuresti, OFERIM conditii locative avantajoase.

Persoana potrivita sau Candidatul ideal (nu-l cautam chiar pe cel ideal, dar sa semene cu el), trebuie:

Sa inteleaga ce este un proces de business (operational) si sa aiba experienta in optimizarea proceselor cu ajutorul sistemelor informatice;
- Sa aiba experienta anterioara in lucrul si implementarea mai multor aplicatii si programe informatice, eventual administrare IT pe cat mai multe solutii informatice este un avantaj major;
- Sa fi coordonat proiecte diverse in care sa aiba implicati mai multi furnizori/echipe externe din outsourcing;
- Experienta de Project Manager in proiecte informatice;
- Sa aiba capacitatea necesara (expertiza si experienta anterioara) sa aleaga dintre diversele solutii informatice pe cea potrivita tinand cont inclusiv de cerinta de compatibilitate cu solutiile informatice deja implementate;
- Sa aiba suficiente cunostinte de programare incat sa inteleaga ce este posibil si ce nu si daca argumentele ce stau la baza diverselor recomandari ale furnizorilor externi de software raman sau nu valabile;
- Este capabil sa vada din perspectiva macro intregul sistem de procese operationale si intregul sistem informatic al companiei si in acelasi timp poate sa managerieze proiectele necesare pentru dezvoltarea sistemului informatic.

Descrierea jobului

Analizeaza si intelege procesele operationale din companie;
Deseneaza virtual (impreuna cu persoanele responsabile de procese) upgrade-urile necesare ale sistemului informatic, inclusiv implementarea unor noi aplicatii/softuri care:
- Sa ofere automatizarea si suportul necesar colegilor: informatia de CARE este nevoie, CAND este nevoie, UNDE este nevoie si in FORMA optima cat mai simpla pentru a eficientiza activitatea personalului,
- Sa ofere automatizarea si suportul necesar clientilor astfel incat interactiunea cu compania sa fie cat mai simpla, placuta si eficienta,
- Sa ofere informatiile cerute de Management pentru consultarea instanta a indicatorilor de performanta ai business-ului.
- Sistem BI performant.
Face research-ul si participa la alegerea softurilor potrivite pentru aceasta si apoi a colaboratorilor externi care le vor implementa si le vor customiza;
Coordoneaza realizarea si implementarea proiectelor respective;
“Orchestreaza” functionarea diverselor sistemelor informatice tip CRM, ERP, aplicatii mobile, soft BI etc.

Klass Wagen este activa de mai bine de un deceniu in domeniul inchirierilor de autoturisme, devenind lider national de piata pe segmentul calatoriilor de tip concediu. Flota noastra de peste 2500 de autoturisme este prezenta in principalele orase cu aeroport din Romania, precum si in Budapesta si venim in intampinarea clientilor nostri prin agentii proprii.

Echipa Klass Wagen este formata din peste 150 de colegi focusati sa ofere o experienta de neuitat clientilor, iar marturie stau review-urile pozitive oferite de catre clientii nostri.

Activitatea companiei a crescut constant si suntem in cautare de noi colegi. Daca iti doresti un colectiv de munca prietenos, fara birocratie, cu sefi OK, ce rasplatesc dedicatia si le pasa de bunastarea angajatilor, ajutand oricand se poate pe plan personal si profesional, te invitam sa aplici la joburile noastre.

Arhitect sisteme informatice / Project manager - OTOPENI  -  Klass Wagen