Publicat 07 Mai 2019 | Reactualizat 04 Iun 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Arhitect senior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CANDIDATUL IDEAL:

Arhitect cu drept de semnatura, cu o experienta de minim 10 ani in proiecte complexe
Experienta in lucrul cu institutiile locale si centrale
Cunostinte solide in cadrul urmatoarelor programe de ahitectura: locuinte colective, unitati de invatamant, sali de sport, spatii comerciale, birouri, cladiri pentru sanatate, etc.
Cunostinte solide a normelor si normativelor in vigoare pentru domeniul de Arhitectura
Experienta in intocmirea documentatiei tehnice aferente tuturor fazelor de proiectare, conform HGu modificarile si completarile ulteriore;
Experienta dovedita in elaborarea caietelor de sarcini si a diverselor tipuri de detalii arhitecturale.
Capacitatea de evaluare a impactului modificarilor de proiect;
Experienta dovedita in etapa de asistenta tehnica/urmarire a proiectului;
Capacitatea de coordonare a solutiilor tehnice aferente diverselor discipline din cadrul proiectului;
Buna comunicare atat pe plan intern cat si extern in vederea coordonarii eficiente a proiectului

Cunostinte solide in Autocad Autodesk, Revit – Autodesk, Microsoft Office
Cunostinte in proiectare BIM reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

Reprezinta firma in cadrul intalnirilor cu beneficiarul, colaboratori, subcontractori, precum si in fata altor entitati in legatura cu proiectele pe care le coordonaeza;
Integreaza si coordoneaza in cadrul proiectului solutiile de arhitectura, rezistenta, instalatii, sistematizare verticala, etc.
Coordoneaza si verifica echipa de arhitecti repartizata proiectului pentru care este responsabil;
Poarta raspunderea respectarii termenelor de predare a echipei de arhitectura pe care o coordoneaza;
Respecta bugetul de ore alocat proiectului pentru echipa de Arhitectura
Responsabil cu respectarea nomelor in vigoare in cadrul solutiei tehnice de arhitectura
Evalueaza partial activitatea arhitectilor pe care ii coordoneaza si contribuie la imbunatatirea performantelor acestora.
Se subordoneaza direct sefului de departament si managerului de proiect.

ABILITATI:

Bun coordonator,comunicativ, entuziast, cu spirit de echipa, spirit comercial, capabil sa gaseasca solutii constructive in situatii critice;

Companie infiintata in anul cu o echipa completa (arhitecti, structuristi si ingineri de instalatii), tanara si dinamica, cu lucrari diversificate, dorind afirmarea in contextul actual prin furnizarea unor servicii premium, a unor proiecte corect elaborate, instrumentate si optimizate, dorind sa satifaca nevoile clientului si, totodata, sa respecte responsabil normativele si standardele in vigoare.

Expirat
Arhitect senior  -  Concrete & Design Solutions S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles