Publicat 24 Iun 2021 | Reactualizat 24 Iul 2021 | Expiră 25 Iul 2021

ARHITECT PROIECTANT

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent al UNIVERSITATII DE ARHITECTURA SI URBANISM / FACULTATII DE ARHITECTURA specializarea ARHITECTURA
  • ARHITECT PROIECTANT OAR cu experienta in proiecte rezidentiale, office si industrial constitue un avantaj
  • Diploma de licenta, cursuri zi 6 ani
  • Utilizator Nemetschek Allplan si/sau Autocad si/sau Revit
  • Utilizator MS Office (Word, Excel, Outlook);
  • Cunostinte in domeniul proiectarii, gandire analitica, capacitate de sinteza si detaliere
  • Cunoasterea normativelor tehnice si legislatiei specifice in vigoare (RO, EU)
  • Capacitate de lucru cu instrumente specifice proiectarii asistate, vedere in spatiu si simt tehnic
  • Disponibilitatea/capacitatea de lucru in echipe de specialisti interdisciplinare
  • Persoana cu bune abilitati de organizare, comunicare si planificare
  • Capacitate de lucru in echipa dar si individual.
  • Limbi straine: engleza la nivel mediu / avansat, inclusiv termeni tehnici constitue un avantaj
  • Persoana proactiva, orientata catre rezultate
  • Permis conducere categoria B – constituie un avantaj

Descrierea jobului

Arhitect proiectant OAR cu experienta in proiecte rezidentiale, office si industrial constitue un avantaj
Experienta profesionala a candidatului constitue un avantaj, se accepta insa si arhitecti cu experienta minima de 2 ani

Responsabilitati

  • Elaborarea temei de proiectare conform solicitarii clientului, sub indrumarea sefului de proiect si a personalului cu experienta din cadrul companiei
  • Elaborarea studiilor de arhitectura necesare in vederea stabilirii solutiilor arhitecturale optime atat din punct de vedere arhitectural cat si tinand cont de specialitatile conexe, structura de rezistenta si instalatii;
  • Elaborarea tuturor pieselor scrise si desenate in vederea eliberarii certificatelor de urbanism;
  • Elaborarea tuturor pieselor scrise si desenate in vederea obtinerii avizelor necesare eliberarii autorizatiei de constructie;
  • Evaluarea ipotezelor de lucru tinand cont de standardele si normativele in vigoare, specificatiile tehnice din tema de proiectare
  • Elaborarea pieselor desenate la fazele de proiectare D.T.A.C., P.Th., D.E. respectiv Post-Executie
  • Elaborarea pieselor scrise la fazele de proiectare D.T.A.C., P.Th., D.E. si Post-Executie
  • Prezentarea documentatiei (piese scrise & desenate) verificatorilor de proiect cat si sustinerea acesteia din punct de vedere tehnic, colaborarea permanenta cu specialistii verificatori si experti desemnati de catre client sau antreprenorul general in vederea verificarii calitatii lucrarilor de proiectare conform exigentelor prevazute in legislatie
  • Elaborarea in faza de executiei a notelor de proiectare si a dispozitiilor de santier la solicitarea clientului sau antreprenorului general, urmarare a modificarilor aparute pe parcursul realizarii lucrarilor de constructii;
  • Participarea in faza de proiectare la sedintele de proiectare si coordonare proiect, la solicitarea clientului sau a antreprenorului general
  • Participarea in faza de realizare a lucrarilor de constructii la sedintele de comandament, la solicitarea clientului sau antreprenorului general
  • Verificarea calitatii lucrarilor in faza de realizare a lucrarilor de constructii, conform programului de faze sau la solicitarea clientului sau antreprenorului general
  • Asigura asistenta tehnica pe perioada executiei
Beneficii
  • Salariu motivant adecvat postului si responsabilitatilor aferente
  • Cresteri salariale, in functie de nivelul de performanta profesionala si implicare
  • Stabilitatea locului de munca, predictibilitatea sarcinilor de serviciu
  • Program de lucru si concediu de odihna conform reglementarilor legale
  • Mediu de lucru prietenos, benefic dezvoltarii profesionale
  • Echipa tanara formata din profesionisti experimentati: arhitecti, ingineri structuristi respectiv ingineri instalatii
  • Implicarea in proiecte relevante pentru parcursul profesional individual cat si pentru portofoliul companiei

Descrierea companiei

Descriere companie

PRODESIGN ENGINEERING & CONSTRUCTION este o companie de proiectare, consultanta si management de proiect ce ofera servicii integrate de proiectare generala in domeniul constructiilor civile, industriale, agricole si ingineresti. Arhitectii si inginerii PRODESIGN ENGINEERING & CONSTRUCTION dau valoare fiecarui proiect pe care il dezvolta, avand ca scop comun furnizarea de servicii profesionale premiun respectiv solutii sustenabile si inovatoare.

Fiind o companie cu traditie, solida si dinamica, cu un portofoliu relavant si variat de proiecte, PRODESIGN ENGINEERING & CONSTRUCTION face fata provocarilor existente intr-o piata moderna si dinamica, adaptandu-se permanent cerintelor globale, prezente si viitoare.

Prin proiectele realizate si implementate in tara si in strainatate, PRODESIGN ENGINEERING & CONSTRUCTION a castigat respectul si increderea investitorilor si antreprenorilor, fundamente pentru cresterea si dezvoltarea continua a companiei si a angajatilor sai.

Expirat
ARHITECT PROIECTANT  -  SC PRODESIGN ENGINEERING & CONSTRUCTION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles