Arhitect Junior - Santier Avalon Estate, Pipera

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Arhitectul Junior asista Design Manager-ul in procesul de coordonare a proiectarii pentru proiectele rezidentiale.

Descrierea jobului

Locul de desfasurare a activitatii: Avalon Estate, Pipera

Responsabilități:
  • Acorda sprijin la verificarea proiectelor in vederea obținerii unui proiect unitar, complet, care respectă normativele de proiectare și principiile Prime Kapital
  • Impreuna cu Design Manager-ul verifica implementarea in proiect a cerintelor Prime Kapital
  • Ajuta Design Manager-ul in coordonarea activitații echipelor de proiectare (arhitecți, ingineri structuriști, ingineri instalatori, ingineri drumuri, peisagiști, designeri) în vederea obținerii unui proiect unitar, corelat intre specialități
  • Pregateste materialele necesare in procesul de luare a deciziilor
  • Contribuie la mentinerea proiectului in limitele bugetului in paralel cu termenul de livrare
  • Coopereaza permanent cu Design Manager-ul si echipa de proiect
  • Raporteaza stadiul procesului de proiectare.

Studii și calificări necesare – experiența:
  • Studii superioare de arhitectura
  • Experiența în specialitate minim 2 ani
  • Buna cunoastere a normativelor si legilor in vigoare
  • O bună cunoaștere a limbii Engleze (scris si vorbit)
  • Experienta de asistenta tehnica pe santier constituie un avantaj
  • Cunostintele bune de AutoCAD, ArchiCAD, Revit sau a altor programe de modelare 3D constituie un avantaj
  • Cunostinte bune de Microsoft Office
  • Abilitatea de a identifica probleme complexe, orientarea spre solutii si implementarea acestora
  • Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte în același timp
  • Portofoliu de lucrări similare (rezidențiale sau de birouri).

Prime Kapital Development este o organizatie care actioneaza ca investitor, dezvoltator si operator pe piata de real estate. Accentul investitiilor se pune pe Europa Centrala si de Est, investind preponderent in activele de retail, in proiecte rezidentiale si, atunci cand apar oportunitati, in alte segmente imobiliare.
Echipa cuprinde profesionisti cu o experienta exceptionala, combinand o baza de competente integrata de-a lungul intregului lant de creare a valorii proprietatii. Conducerea organizatiei este formata si din fondatorii si fostii directori executivi ai celei mai mari companii de proprietati comerciale cu sediul in Europa Centrala si de Est, care, in calitatea lor anterioara, au dezvoltat, re-dezvoltat si operat mai mult de 30 de active de baza.
Publicat 13 mai 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos