Arhitect / Inginer rezistenta sau instalatii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 2400 - 3500 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Foarte bună capacitate de comunicare scrisă şi verbală;
  • Atitudine pozitivă, constructivă, orientată spre rezultate;
  • Abilități de prioritizare a activităților și de gestionare a timpului;
  • Capacitate de a lua decizii corecte și rapide ;
  • Atenție la detalii ;
  • Spirit de echipă;
  • Responsabilitate și adaptabilitate în situații ce necesită atingerea precisă a standardelor stabilite;
  • Abilităţi pentru munca sub stres în situații de urgență sau neprevazute, dexteritate, exercițiu, coordonare;
  • Cunoașterea limbii engleze și a germanei constituie un avantaj;
  • Experiență în utilizarea aplicațiilor: Autocad, Archicad, Microsoft Office (PowerPoint, Word, Excel);
  • Capacitatea și disponibilitatea de a învăța să lucreze în diverse softuri din domeniu;
  • Experiența în domeniu constituie un avantaj, dar nu este necesară;
  • Studii finalizate; specializări și studii de masterat constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Răspunde de corectitudinea și eficiența soluțiilor constructive oferite;
  • Răspunde pentru încadrarea în termenele stabilite pentru predarea proiectelor;
  • Răspunde de raportarea din timp a întârzierilor pentru proiectele în desfășurare;
  • Răspunde de raportarea zilnică a stadiului în care se află proiectul de care raspunde, în forma cerută de către conducere;
  • Răspunde de corectitudinea informaţiilor furnizate șefilor ierarhici și clienților;
  • Răspunde de asigurarea unui climat de responsabilitate în cadrul proiectelor pe care le coordonează;
  • Răspunde de identificarea, semnarea și datarea înregistrărilor pe care le completează;
  • Întocmește documentația pentru obținerea avizelor și autorizațiilor;
  • Analizează, modifică și completează proiectele
  • Răspunde de cunoaşterea şi aplicarea documentelor sistemului de management al calităţii
  • Răspunde de cunoaşterea şi respectarea în cadrul organizaţiei a ROI;
  • Răspunde de continua sa instruire în domeniul calităţii;
  • Se pregătește permanent în probleme legate de atribuțiile de serviciu, prin documentare individuală și prin cursuri de pregatire conform planificarii privind instruirea;
  • Are sarcina de a completa formularele definite în cadrul organizației.

Beneficii Oferite:
  • Mediul organizațional placut și motivant;
  • Colectiv tânăr, ce promovează dinamismul și profesionalismul;
  • Bonusuri în funcție de performanțe;
  • Program de lucru flexibil.
  • Boardgames!

S.C. ATELIER DECUMANUS S.R.L. este în continuă expansiune, iar tipurile de proiecte atacate de noi sunt diverse, de la arhitectură, urbanism până la topografie, iginerie precum și cercetare/dezvoltare în domeniul arhitecturii/urbanismului. Preferăm funcțiunile complexe cu impact asupra domeniului public și proiecte care ne provoacă să ne depășim limitele.
Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022