Publicat 25 Sep 2019 | Reactualizat 23 Oct 2019 | Expiră 26 Oct 2019

ARHITECT / INGINER PROIECTARE STRUCTURALA

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice de preferat constructii civile;
Experienta proiectare minim 5 ani;
Experienta in elaborarea documentaiilor SF, DALI, DTAC, PT-DE;
Experienta in cunoasterea materialelor de constructii;
Experienta de lucru cu programe de calcul pentru devize;
Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
Utilizare software proiectare structurala: ETABS, ALLPLAN, TEKLA sau alt program similar la un nivel mediu;
Utilizare AUTOCAD la nivel avansat;
Excelente abilitati de analiza si sinteza a datelor si informatiilor;
Capacitate de a identifica solutii si de a lua decizii;
Abilitatea de a gestiona multiple proiecte/ activitati simultan;
Orientare spre calitate si atentie la detalii;
Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
Persoana proactiva, implicata, pozitiva;
Experienta de lucru cu termene limita si rezistenta la stres;
Dreptul de semnatura constituie avantaj in selectarea angajatului.

Descrierea jobului

Elaborarea documentatiilor tehnico-economice la orice faza de proiectare: studiii de prefezabilitate si fezabilitate (SPF si SF), documentatie de avizare a lucrarilor de interventie (DALI), documentatie tehnica pentru autorizarea lucrarilor de constructie (DTAC), documentatie tehnica pentru autorizarea lucrarilor de desfiintare (DTAD), proiect tehnic (PTh), detalii de executie (DE), autorizatii de functionare, planuri urbanistice generale, panuri urbanistice zonale, planuri urbanistice de detaliu, etc. conform normativelor si legislatiei in domeniu;
Proiectare in domeniul infrastructurii civile pentru proiecte de investitii finantate din fonduri publice europene/ guvernamentale;
Consultanta tehnica pentru proiecte de investitii finantate din fonduri publice europene/guvernamentale;
Consultanta tehnica si suport in stabilirea ideii si conceptului de proiectare;
Coordonarea generala a solutiilor de specialitate si mentinerea legaturii cu colaboratorii de specialitate ai firmei;
Asistenta tehnica de specialitate si suport pe parcursul implementarii proiectelor: (verificare documente/ memorii/ documentatii tehnice, verificare si asistenta tehnica privind executia obiectivelor proiectate, realizare raportari tehnice si financiare, etc.);
Actualizarea informatiilor si imbunatatirea continua a cunostintelor in domeniul proiectarii, cunoasterea legislatiei specifice;
Conceperea modelului structural pentru cladiri/ structuri din beton armat, hale/ structuri metalice;
Efectuare calcul structurale;
Elaborarea documentatiei;
Atentie pentru detalii si o buna coordonare a proiectelor in toate fazele;
Disponibilitate sa calatoreasca pentru perioade scurte, in interes de serviciu in tara;
Experienta de lucru in pregatirea documentatiei pentru obtinerea autorizatiilor de construire si/sau securitatea la incendiu pentru diverse proiecte;
Sistem de bonusare semestrial adaptat nivelului de implicare in activitatea companiei si al rezultatelor generate de incasarile companiei prin prisma angajatului;

Expirat
ARHITECT / INGINER PROIECTARE STRUCTURALA  -  SC EN ELECTRIC PROIECT OFFICE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles