ARHITECT/INGINER INSTALATII/STRUCTURIST/SPECIALIST LICITATII

PROBIUS PROIECT SRL 4 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

ARHITECT:
- Absolvent al Facultatii de Arhitectura;
- Cunostinte softuri proiectare si vizualizare
- Responsabil, organizat, cu spirit de inițiativa, comunicativ, atent la detalii
- Capacitate de lucru într-o echipă dinamică
- Apreciem seriozitatea, implicarea si atitudinea pro-activa, rapiditatea in executie, capacitatea de adaptare si integrare in cadrul echipei;
- Atentie pentru detalii si o buna coordonare a proiectelor in fazele de proiectare si executie;
*Reprezinta un avantaj detinerea dreptului de semnatura

INGINER INSTALATII
- studii superioare de specialitate in domeniu - Instalatii pentru constructii;
- Cunostinte softuri proiectare pentru instalatii;
- bune abilitati de comunicare si exprimare;
- bune abilitati de lucru individual si in echipa, auto-organizare;
- capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;
- persoana responsabila, flexibila, studioasa, autoditacta, cu spirit de initiativa;
*Reprezinta un avantaj un avantaj:
- cunostinte in proiectarea instalatiilor electrice, sanitare, termice, HVAC, curenti slabi, stingerea incendiilor;
- experienta in urmarirea tuturor etapelor unui proiect, experienta in proiectare instalatii electrice, sanitare si termice;

INGINER STRUCTURIST:
- absolvent(a) al Facultatii de Constructii, sectia CCIA
- responsabil, organizat, cu spirit de inițiativa, comunicativ, atent la detalii
- capacitate de lucru într-o echipă dinamică
*Reprezinta un avantaj cunoasterea programelor de calcul/dimensionare a structurilor

SPECIALIST LICITATII
- Studii superioare: tehnice
- Experienţã minim în domeniul achiziţiilor publice, familiarizat cu SEAP
- Abilitãţi de utilizare MS Office (Word, Excel, Power Point);
- Cunostinte softuri devize;
- Abilitatea de a rezolva sarcini multiple cu termene limitã;
- Abilitãţi organizatorice, interrelaţionare şi negocierea situaţiilor problematice;
- Putere de decizie, asumare de responsabilitãţi.

Descrierea jobului

ARHITECT SI INGINER INSTALATII SI INGINER STRUCTURIST
Responsabilitati:
- Intocmirea documentatii tehnice pentru toate fazele de proiectare (S.F., D.A.L.I., D.T.A.C., P.T.+D.E.+C.S.)
- Intocmire documentatie de avizare, breviare de calcul, antemasuratori, liste de cantitati.
- Intocmirea documentatiei tehnice pentru obtinerea autorizatiilor/certificatelor/avizelor necesare;
- Pregatirea documentatiei tiparite pentru predarea proiectelor;
- Respectarea termenelor de predare stabilite in functie de prioritatea proiectelor;
- Monitorizare si participare la toate fazele proiectului si asigurare asistenta tehnica pe toata perioada executiei;
- Comunicarea cu clientul in vederea definirii datelor de tema dar si pe parcursul proiectului;
- Colaborarea cu toate specialitatile implicate in proiect

SPECIALIST LICITATII:
-Urmãreşte sursele de informare privind organizarea de licitaţii şi a cererilor de oferta site-uri de specialitate
-Monitorizeazã condiţiile de calificare pentru participarea la procedurile de achiziţii publice;
-Studiazã documentaţia de atribuire în vederea îndeplinirii condiţiilor de eligibilitate;
-Întocmeşte documentele de calificare conform cerinţelor din documentaţia de atribuire a contractelor de achiziţie publicã;
-Solicitã documentele necesare participãrii la licitatie de la diverse departamente ale firmei şi transmite rãspunsul cãtre solicitanţi, în termenul solicitat de aceştia, pentru: chestionare de calificãri, solicitãri de clarificãri pentru diverse licitaţii etc;
-Menţine legãtura cu autoritãţile contractante sau cu organizatorii licitaţiilor pe parcursul derulãrii procedurilor aferente, rãspunzând în intervalul temporal impus la orice solicitare de clarificare a ofertei - în perioada de evaluare a ofertei de cãtre organizatorul de licitaţie;
- Intocmeste devize utilizand softuri specializate.

Suntem o echipa dinamica de proiectanti din Iasi, formata din ingineri si arhitecti cu experienta , ce oferim toata gama de servicii de proiectare si consultanta in domeniul constructiilor: civile, industriale, agricole , hidroedilitare, etc.
Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.