ARHITECT, INGINER CONSTRUCTOR, INGINER INSTALATII

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Persoana cu puternice abilităti interpersonale si cu capacitate dе a transmite si pune in practică proiecte complexe;
- Persoană motivаtă de dorința de a învăța permаnent;
- Abilităţi excelente de comunicare;
- Capacităţi foarte bune de organizare şi planificare;
- Atitudine pozitivă, constructivă, orientată spre rezultate;
- Abilități de prioritizare a activităților și de gestionare a timpului;
- Energie, entuziasm și motivație;
- Proactivitate, respectare termene limită;

Arhitect
- Absolvent al programelor universitare cu specializarea Arhitectura
- Cunoștințe avansate în utilizarea aplicațiilor: Autocad sau Archicad, Microsoft Office (PowerPoint, Word, Excel);
- Capacitate de lucru în echipă și individual, in toate fazele elaborării unui proiect
- Constituie avantaje: experiență în domeniu, cunoașterea legislației în domeniu, orice specializări, atestate și/sau studii postuniversitare.

Inginer constructor:
- Absolvent al programelor universitare cu specializarea Inginerie Civila;
- Cunoștințe avansate în utilizarea aplicației Autocad sau altele de specialitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Arhitect
- Coordonează, verifică și întocmește documentații tehnice la specialitatea - Arhitectură, la toate fazele de proiectare.
- Cunoaște și răspunde de respectarea legislației în domeniu
- Coordonează activitatea proiectanților de specilitate și a colaboratorilor
- Se deplasează în teren pentru preluare date
- Participă și susține proiecte la ședințe de avizare
- Comunică cu beneficiarii
- Răspunde de corectitudinea și eficiența soluțiilor tehnice oferite;
- Răspunde pentru încadrarea în termenele stabilite pentru predarea proiectelor, raportarea din timp a stadiului proiectelor aflate în desfășurare;
- Răspunde de corectitudinea informaţiilor furnizate șefilor ierarhici și clienților;

Inginer constructor
- Coordonează, verifică și întocmește documentații tehnice la specialitatea – Rezistenta si stabilitate, la toate fazele de proiectare.
- Se deplasează în șantiere, asigură asistență tehnică pe perioada de realizare a construcțiilor

Inginer instalatii
- Coordonează, verifică și întocmește documentații tehnice la specialitatea – Instalatii electrice, sanitare, incalzire, la toate fazele de proiectare.

AEDILIS PROIECT este o societate comercială înființată în anul 2004, care asigură servicii integrate de consultanță pentru accesare fonduri europene și proiectare în domeniile arhitectură, structură, instalații, drumuri și poduri, amenajări exterioare și interioare, urbanism, topografie/cadastru.

Elaboram documentatii tehnico-economice la orice faza de proiectare: studiii de prefezabilitate și fezabilitate (SPF și SF), documentatie de avizare a lucrărilor de interventie (DALI), documentatie tehnica pentru autorizarea lucrarilor de constructie (D.T.A.C), documentatie tehnica pentru autorizarea lucrărilor de desfiintare (D.T.A.D), proiect tehnic (P.Th.), detalii de executie (D.E.), autorizatii de functionare, planuri urbanistice generale, planuri urbanistice zonale, planuri urbanistice de detaliu, etc.

Valori si misiune

Formarea unei echipe performante pe termen lung.
Relatie firma-angajat in care fiecare este castigator: angajatii au beneficii financiare si siguranta pe baza muncii lor performante.
Loialitate si respect reciproc in relatia cu angajatii.
Integritate profesionala si respect pentru client.
Promovarea unei arhitecturi de calitate cu accent pe dezvoltarea identitatii culturale si a valorilor autentice.
Pasiune si profesionalism in fiecare proiect.

Publicat 15 oct. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos