Publicat 10 Mai 2019 | Reactualizat 09 Iun 2019 | Expiră 10 Iun 2019

Arhitect, Designer interior-freelancer proiect Bucuresti

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Arhitect, designer interior -freelancer
Arhitect si/sau designer interior cu abilitati in proiectare si realizarea unui proiect de arhitectura, design grafic, redare 3D, specifice unui proiect/studiu de solutii, propunere alegere materiale, coordonare specilitati.
Abilitati in realizarea unui proiect de referinta pentru amenajarea unui imobil imobil interbelic situat in Bucucresti/Centrul Vechi, zona Hanul Manuc, 5 etaje, cu pastrarea identitatii cladirii si functionalitati publice de spatii comerciale si hoteliere.
Perseverenta si seriozitate pentru finalizarea sarcinilor ce decurg din aceasta activitate.

Descrierea jobului

Realizarea unui proiect prinvind amenajarea unui imobil interbelic de referinta situat in Bucucresti/Centrul Vechi zona Hanul Manuc, cu pastrarea identitatii imobilului, si functionalitati publice moderne, comercial si hotelier.
Activitatile solicitate:
Studiu de solutie- anteproiect
Elaborare releveu -masuratori spatiu interior, fatade, releveu fotografic, SWAT imobil starea actuala
Studiu solutie FAZA 01 - 3 variante/ 1 varianta agreata;
Realizaresimulalere 3D imobil interior/exterior – amenajare interrior elemente standart
Intocmire mapa de prezentare;

Documentatii de autorizare
Elaborare documentatie si obtinere certificat de urbanism;
Obtinere Certificat de urbanism;
Elborare documentatie avize cerute prin Certificatul de urbanism;
Elaborare documentatie tehnica autorizaie de constructie DATAC arhitectura;
Coordonare specialitati solicitate prin Certificatul de urbanism in vederea emiterii atorizatiei de constructie: structuri, instalatii, alte specialitati;
Consultanta elaborare studii de specialitate, avize cerute prin Certificatul de urbanism: expertiza tehnica, studii istorice, studiu de insorire, siguranta la foc,
Depunere documentatie completa in vederea obtinerii Autorizatie de Contructuire;
Obtinere Autorizatie de construire;

Documentatii tehnice executie, asistenta santier​, coordonare specialitati faza gri
Elaborare documentatie tehnice excutie ;
Elaborare detalii tehnice de executie;
Coordonare specialitati pentru obtinerea proiectelor de specialitate electrice;
Coordonare specialitati pentru obtinerea proiectelor de specialitate sanitare;
Coordonare specialitati pentru obtinerea proiectelor de specialitate termice;
Coordonare specialitati pentru obtinerea proiectelor de specialitate structuri;
Asistenta santier 2 zile/saptamana/2 ore/zi ;
Consultanta in alegerea furnizorilor si materialelor:

Proiect amenajare interior imobil faza1-parti fixe(textura +culori zugraveli, gresie, faianta, usi, obiecte sanitare, alte acoperiri)
Releveu faza gri
Ilustrare mood-board solutie amenajare interior parti fixe imobil (textura +culori zugraveli, gresie, faianta, usi, obiecte sanitare, alte acoperiri)
Elaborare documentatii in vederea excutiei -amenajarea interioara parti fixe (textura +culori zugraveli, gresie, faianta, usi, obiecte sanitare, alte acoperiri)
Consultanta in alegerea furnizorilor si materialelor.

Proiect amenajare interior imobil faza 2-parti mobile (mobilier, corpuri de iluminat, draperii)
Ilustrare mood-board solutie amenajare interior parti mobile imobil (mobilier, corpuri de iluminat, draperii)
Elaborare documentatii in vederea excutiei -amenajarea interioara parti mobile imobil (mobilier, corpuri de iluminat, draperii)
Consultanta in alegerea furnizorilor si materailelor:

ARPlus. Agentie de Recrutare Personal ARPlus ofera servicii de plasare la locul de munca in domenii de varf din industria locurilor de munca atat in tara cat si in strainatate. Alege sa fii conectat cu cele mai bune oportunitati de pe piata si fii la curent cu ultimele noutati in materie de recrutare intrand in contact cu agentia noastra. Serviciile noastre de consiliere si plasare la locul de munca sunt 100% GRATUITE ​Fara comision! Contractul se semneaza direct cu angajatorul. Saptamanal primim cereri noi din diverse domenii de activitate.

Expirat
Arhitect, Designer interior-freelancer proiect Bucuresti  -  Agentie de Personal