Area Service Manager (localizare zona Brasov)

PORSCHE ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare (de preferinta in domeniul tehnic);
- Experienta relevanta de 2-4 ani pe o pozitie similara
- Cunoastera limbii engleze;
- Bune cunostinte de operare PC;
- Permis de conducere valid;
- Cunoasterea pietei auto;
- Orientare comerciala si abilitati de vanzare;
- Atitudine proactiva si spirit de echipa;
- Orientare spre rezultat;
- Comunicativ, responsabil si organizat;
- Activitate autonoma.
- Experienta de munca in reteaua de service-uri autorizate pentru marcile din grupul VW;
- Localizare in zona Brasov.

Descrierea jobului

- Coordonarea / dezvoltarea retelei de service;
- Atingerea obiectivului de vanzare produse, piese de schimb si accesorii;
- Rezolvarea problemelor de aftersales;
- Urmarirea derularii programelor de investitii si scolarizare;
- Controlarea respectarii standardelor de marca si respectiv a standerdelor calitative;
- Management proiecte aftersales.

Porsche România este cel mai mare importator auto din România și importatorul general pentru mărcile Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Volkswagen Autovehicule Comerciale și Das WeltAuto.

Compania distribuie autovehicule prin intermediul unei rețele care numără 82 de centre proprii și dealeri independenți autorizați, în 26 de județe. De-a lungul a 20 de ani de activitate pe piața auto, Porsche România a vândut peste 460.000 autoturisme clienților din România și se află în topul preferințelor clienților, întrucât mărcile sale sunt renumite pentru calitatea înaltă și fiabilitate. Porsche România a fost înființată în 1997 și este filială locală a Porsche Holding Salzburg, o subsidiară a concernului Volkswagen AG.

Publicat 23 iun. 2021 Reactualizat 21 iul. 2021 Expiră 23 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos