Area Sales Supervizor

SC DUO SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Experienta relevanta in vanzari FMCG - food de minim 2 ani intr-o pozitie similara
  • Convingator
  • Bune abilitati de comunicare si negociere
  • Orientare catre rezultate
  • Orientare catre client
  • Proactiv, capabil să găsească soluții, perseverent, creativ, cu inițiativa, dinamic, energic
  • Gandire logica
  • Abilitati de organizare si planificare
  • Dorinta de a evolua din punct de vedere profesional dar si personal
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
  • Organizarea, planificarea si controlul tuturor activitatilor si proceselor de la nivelul echipei de vanzari din subordine
  • Recrutarea si selectia membrilor echipei
  • Merge in teren cu agentii de vanzari din subordine si asigura Instruirea permanenta a acestora cu scopul de a-si dezvolta abilitatile de comunicare,negociere si relationare cu clientii
  • Monitorizarea si atingerea obiectivelor de performanta in vanzari stabilite de managementul companiei pentru fiecare membru al echipei
  • Monitorizarea permanenta a incasarilor si mentinerea acestora la un nivel in concordanta cu obiectivele companiei
  • Monitorizarea permanenta a activitatii agentilor de vanzari din subordine si acordarea suportului pentru acestia in atingerea obiectivelor si dezvoltarea relatiei cu clientii din aria alocata
  • Face propuneri de imbunatatire a activitatii si se implica in mod activ in gasirea de solutii constructive, care sa aduca plus valoare atat pentru colegii din subordine, cat si pentru companie
  • Asigura fluxul de comunicare intre managementul companiei si echipa de vanzari din subordine
  • Gestionarea relatiei cu partenerii de distributie in privinta actiunilor de piata ale acestora , implementarea campaniilor sau a altor mecanisme
  • Mentinerea relatiei in mod direct cu cei mai importanti clienti din portofoliul echipei de vanzari
  • Raportarea activitatii conform procedurilor companiei

Ofertă (bonusuri, beneficii):
  • Salariu fix + bonus de performanta.
  • Tichete de masa
  • Program de training periodic
  • Posibilitati de a evolua profesional in cadrul companiei
  • Ocazia de a lucra intr-un mediu dinamic , propice dezvoltarii personale

S.C. DUO S.R.L. este o companie de renume în domeniul distribuției de produse alimentare și nealimentare . In cei 30 de ani de cand activeaza pe piata din Romania, compania s-a dezvoltat intr-un mod sustenabil, astazi fiind un jucator important in toate canalele de distributie (Traditional Trade, IKA, Petrol Station) dar si unul dintre cei mai dinamici importatori de produse din industria FMCG.

Publicat 28 iun. 2022 Reactualizat 26 iul. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos