Publicat 25 Feb 2020 | Reactualizat 24 Mar 2020 | Expiră 27 Mar 2020

Area Sales Supervisor

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
•Experienta minim 3 ani pe pozitii similare in vanzari in industria bunurilor de larg consum (FMCG);
•Studii universitare;
•Cunostinte de operare MSOffice;
•Permis conducere categoria B;
•Competente specifice rolului: managementul distribuitorului, managementul echipei, managementul timpului;
•Cunostinte financiare de baza pentru domeniul vanzari;

Descrierea jobului

Responsabilitati

La nivelul distribuitorului:
•Derularea sedintelor cu agentii de vanzari ai distribuitorului
•Verificarea vanzarilor in locatii predefinite
•Evaluarea stocurilor produselor Vincon la distribuitor
•Ridicarea instrumentelor de plata de la distribuitor conform procedurilor interne si conditiilor contractuale
•Gestionarea comenzilor de la distribuitor catre producator

La nivelul locatiilor:
•Evaluarea si dezvoltarea portofoliului de produse Vincon in locatii
•Evaluarea competitiei si raportarea datelor
•Evaluarea si eliminarea situatiilor de lipsa a stocului (out of stock)
•Implementarea standardului de mercantizare in locatii
•Implementarea programelor de trade marketing in locatii

Vincon Romania si-a dedicat peste 60 de ani de experienta perfectionarii vinului, distilatului din vin dar si bauturilor spirtoase sau a otetului. La fel ca un vin bun, din 1949 si pana in acest moment, compania a evoluat constant atingand un prag de maturitate ce ne permite sa ne pozitionam ca lideri pe piata vinului romanesc.
Cele mai cunoscute branduri din portofoliul Vincon sunt Beciul Domnesc, 7 Pacate, Vita Romaneasca, Muscatel dar si vinarsurile Jad si Miorita. Doar in ultimii 5 ani, Vincon a primit peste 50 de medalii care atestă calitatea vinurilor şi vinarsurilor sale atat in mediul autohton cat si in cel international.
Inca de la privatizarea companiei din 1999, s-a investit constant in perfectionarea tehnologiei dar si in oameni, ei reusind sa integreze schimbarile noii ere cu traditia vinului bun.
De mai bine de jumatate de secol, echipa Vincon face fata tuturor provocarilor cu un dovedit mix de stoicism si creativitate care ii confera acel caracter aparte tipic intregii organizatii.

Expirat
Area Sales Supervisor  -  Vincon Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles