Publicat 13 Feb 2017 | Reactualizat 16 Mar 2017 | Expiră 17 Mar 2017

Area Sales Representative B2B

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Experienta in vanzari B2B de minim 2 ani, cunoastrerea pietelor locale din zona Centru (Sibiu, Cluj, Alba, Mures)
• Capacitate mare de adaptare si asimilare, comunicare scrisa si orala profesionista
• Abilitati de prezentare, negociere si vanzare foarte bine dezvoltate
• Perseverent, cu atitudine pozitiva, orientat spre rezultate si spre depasirea obiectivelor trasate
• Foarte bine organizat, punctual, cu o atitudine generala profesionista si cu respectarea termenelor impuse
• Permis de conducere categoria B obtinut de minim 3 ani, fara incidente
• Minim studii liceale finalizate; studiile superioare, de preferinta tehnice, constituie un avantaj

Descrierea jobului

• Administrarea si dezvoltarea continua a portofoliului de clienti din zona geografica Centru (Sibiu, Luj, Alba, Mures)
• Realizarea tuturor obiectivelor valorice trasate de catre companie precum si respectarea regulilor si procedurilor aferente unei vanzari profesioniste
• Oferirea de asistenta, consultanta de vanzari si suport tehnic catre clientii companiei
• Cunoasterea perfecta a produselor si echipamentelor comercializate de catre companie
• Redactarea ofertelor de pret si gestionarea comenzilor clientilor
• Monitorizarea platilor aferente facturilor emise si urmarirea respectarii termenelor de plata stabilite cu clientii companiei
• Oferirea de asistenta post-vanzare clientilor companiei

Noi oferim:
• Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniul vanzarilor de produse profesionale
• Un mediu de lucru modern si prietenos
• Pachet salarial motivant, in concordanta cu volumele de vanzari realizate
• O echipa tanara si profesionista
• Automobil de serviciu, telefon mobil, laptop
• Programe de training-uri de specializare si de team-building

Descrierea companiei

De peste 10 ani sustinem igiena si curatenia in Romania

Igiena mainilor si a suprafetelor in medii profesionale sau publice reprezinta domeniul nostru de expertiza.

Am dezvoltat gama LePapier de produse din hartie destinate stergerii sau uscarii suprafetelor. Linia de produse din hartie LePapier acopera gama completa de prosoape hartie pliate, hartie igienica jumbo sau bulk-pack, rulouri prosop, hartie industriala si role medicale. In completarea gamei de produse din hartie pentru igiena este si gama de dispensere de hartie si dozatoare sapun LePapier, fabricate din otel inoxidabil sau din plastic ABS. Uscatoarele de maini Fluxo prezentate in premiera la targul international ISSA Interclean din Varsovia se evidentiaza prin doua caracteristici competitive principale: calitatea si eficienta.

Producator de top, lider national in productia si distributia de echipamente si consumabile destinate igienei comunitatilor, Higiene Lacroix intretine relatii economice cu peste 10 tari din intreaga lume situandu-se in top 5 distribuitori nationali specializati in igiena profesionala.

Expirat
Area Sales Representative B2B  -  Higiene Lacroix SRL