Publicat 22 Oct 2008 | Expiră 22 Nov 2008

AREA SALES MANAGER

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare, preferabil economice
• minim 1 an n domeniul vnzărilor
• operare PC: utilizare Windows Word / Excel / Outlook
• preferabil limba engleză nivel mediu
• permis conducere categoria B
• spirit de organizare, talent de comunicare şi spirit de lucru n echipă
• disponibilitate la program de lucru prelungit

Descrierea jobului

• ncheierea contractelor, preluarea comenzilor, urmărirea livrărilor, ncasarea contravalorii facturilor emise la termenele stabilite pentru clienţii din teritoriul alocat
• respectarea cerinţelor aplicabile postului din documentele sistemului de management al calităţii existent n organizaţie
• realizarea şi implementarea strategiei de vnzări a produselor companiei n teritoriul alocat
• realizarea obiectivelor valorice şi cantitative stabilite prin planul de vnzări pentru teritoriul alocat
• previzionarea vnzărilor pentru a evita lipsa produselor din stoc
• analiza pieţei şi monitorizarea concurenţei
• urmărirea modului de prezentare al produselor companiei n reţeua comercială din teritoriul alocat

Ceramica Iasi is a rapidly growing construction materials company based in Iasi. We have recently embarked on a major capacity expansion program with the building of a new production plant and auxilliary facilities. Major shareholder is Advent International, the biggest private equity investment fund existing in Romania.

Expirat
AREA SALES MANAGER  -  Ceramica Iasi