Area Sales Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ce cautam la viitorul Coleg?
  • Capacitate de analiza,sinteza si luare a deciziilor, rezolvare de probleme si setare de priorităţi;
  • Excelente abilităţi de comunicare , prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare;
  • Aptitudini organizatorice, iniţiativă, flexibilitate;
  • Studii superioare finalizate, cu diploma de licenta;.
  • Corectitudine, loialitate,seriozitate, perseverenta
  • Structurat, disciplinat si proactive;
  • Spirit de echipa;
  • Cunostinte operare PC si Smartphone;
  • Domiciliul stabil in regiunea specificata, ( jud.BT, NT, IS,SV,VS,GL- pentru NE , respectiv CT, BR, GL, BZ, IL CL -pentru EST)
  • Permis de conducere categoria B de minim 2 ani.
  • Disponibilitate pentru deplasare in arie
  • Experienta de minimum 3 ani in vanzari ( fmcg/carte )
  • Capacitate de analiza, sinteza si prioritizare,
  • Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor,
  • Gandire pozitiva, orientare spre rezultate, initiativa,
  • Cunoasterea pietei din zona alocata,

Descrierea jobului

  1. Descrierea jobului :
  • Negociaza cu clientii de top din aria alocata a contractelor comerciale si a activitatilor, in limitele agreate;
  • Informează in timp util, asupra dificultăţilor în derularea distribuţiei şi vânzărilor şi propune soluţii de depăşirea lor;
  • Identifica potentialii clienti, tendintele, piata si oportunitatile de dezvoltare si propune planuri de actiune;
  • Asigura realizarea lunara a obiectivelor cantitative si calitative de vanzari, incasari, distributie si executie la standardul comercial agreat;
  • Identifica măsuri pentru stimularea si cresterea continua a vânzărilor;
  • Monitorizeaza utilizarea eficienta a resurselor alocate;
  • Detine portofoliu propriu de clienti si cunoaste in detaliu specificul zonei din zona alocata( TT, IKA, librarii)
  • Monitorizeaza incasarile si termenele de plata;
  • Intocmeste rapoartele de vanzare si analizeaza rezultatele obtinute;
  • Monitorizeaza, analizeaza si raporteaza activitatile competitorilor.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, adaptat pozitiei;
  • Bonusuri lunare, trimestriale si anuale in functie de performante;
  • Prime anuale de sarbatori ;
  • Lucrul intr-un mediu competitiv si dinamic;
  • Participarea la diverse programe de dezvoltare profesionala;
  • Masina, laptop, telefon de serviciu;

La BOOKIDZ SOLUTIONS , marile idei prind viata rapid si se transforma, cu ajutorul vostru, in servicii excelente oferite clientilor nostri.

Ne marim echipa si cautam 2 colegi noi pentru pozitiile de Aria Sales Manager Est si NE

Copilul din tine tresare cand aude ca suntem distribuitori pentru documentarele Discovery si Animal Planet pe suport DVD, produse de papetarie si plusuri Garfield, colectii de carti si papetarie Strumfii, Hello Kitty, Garfield, colectii de carti Animal Planet, colectii de animatie si seriale pentru adolescenti Nickelodeon, jucarii si plusuri Looney Tunes de la Warner Bros ?
Atunci suntem interesati sa te cunoastem!
Publicat 28 iun. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos