Area Sales Manager

Sigma CVM Romania 5 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Sigma CVM is inviting you to join the company and its team as Area Sales Manager.

Requirements:
- Relevant Technical University degree is preferred
- Proven agricultural machines and equipment sales
- Advances technical knowledge about agricultural machines and equipment
- Customer focused, strong negotiation and communication skills
- Advanced skill in anticipating client needs
- IT proficiency (ERP, MS Office package, etc)
- Good English knowledge and for Covasna and Harghita, Hungarian is a plus

Descrierea jobului

Responsibilities:
- Promotes, presents and sells agri machines and equipment sold by the Company, in accordance with the standards and commercial policies of the Company
- Establishes meetings with clients and maintains permanent contact with clients in the area for which he is responsible
- Provides business advice to customers on the purchase of products sold by the Company
- Collaborates closely with the company's departments to complete the sales
- Proposes and participates in actions to promote the Company's offers (demonstrations, exhibitions, fairs).

We offer:
- Professional and Personal development environment
- Motivating and Competitive employment package
- Sales Commissions
- Meal tickets
- Medical & Life insurance
- 21 Vacation days
- Company car

Sigma CVM Romania este o companie românească, nou înființată și este membră a Grupului Saracakis, cu sediul în Grecia.

Cu o prezență de frunte în mediul de afaceri grecesc timp de aproape un secol, Grupul Saracakis este distribuitorul exclusiv al unei game foarte largi de produse auto, de mașini si echipamante agricole si de contructii de renume mondial.

Noi, la Grupul de companii Saracakis, ne bazăm pe cunoștințele, abilitățile și eforturile individuale ale oamenilor noștri. Indiferent de poziția din ierarhia companiei, recunoaștem că rezultatele companiei, într-un mediul în continuă schimbare și competitiv cum este cel din sectorul auto si nu numai, se datorează loialității, angajamentului și efortului de echipă al oamenilor noștri. Obiectivul nostru este de a atrage, dezvolta și menține persoane calificate, investind în dezvoltarea lor profesională și recompensând performanța acestora.

Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.