AREA SALES MANAGER

SC Sarcom SRL - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea de Area Sales Manageri pentru: Brașov, Harghita, Mureș, Prahova, Sibiu si judetele din Moldova

Cerintele postului:

Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare;
Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;
Capacitate de planificare, alocare resurse, implementare, organizare si coordonare a strategiei de vanzari in vederea atingerii obiectivelor stabilite.

Experienta mid level pe o pozitie similara;
Cunostinte operare MS Ofice (Excel, Word)
Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Realizarea planului de vânzări stabilit (KA, distribuitori)
Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti ȋn zona alocată
Organizarea activitatii de vanzare, reprezentare si derulare a contractelor comerciale;
Cooperare proactiva si functionala cu reprezentantii celorlalte departamente in vederea atingerii obiectivelor stabilite
Analiza cerintelor clientilor si acordarea consultantei privind caracteristicile produselor si conditiilor de vanzare
Analizarea evolutiei pietei si identificarea de noi oportunitati de vanzare a produselor
Se ofera masina de serviciu, telefon, laptop.
Salariu fix + bonusuri ȋn funcţie de performante

SC Sarcom SRL are ca obiect de activitate fabricarea de lacuri si vopsele. Avand multi ani de experienta in domeniul productiei de lacuri si vopsele, Sarcom srl este intre primii 6 producatori de lacuri si vopsele din Romania. SC Sarcom SRL produce sub marcile Sticky si Coral o gama larga de produse: lavabile, vopsele, grunduri, lacuri, diluanti, adezivi, tencuieli decorative, coloranti.

Publicat 3 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022