Area Sales Manager

IQBox.ro S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Experiență relevantă în vânzări, experiența într-o companie de telecomunicații va fi considerată un avantaj;
  • Capacitatea de a motiva și coordona o echipă;
  • Abilitatea de a lua decizii și de asumare a responsabilității;
  • Bune abilități organizaționale, de comunicare, negociere și vânzare;
  • Capacitatea de a stabili, urmări și îndeplini targetele propuse;
  • Cunoașterea procesului de mercantizare a produselor și materialelor promoționale, cunoștințele din domeniul telefoanelor mobile și al accesorilor GSM vor reprezenta un avantaj;
  • Monitorizarea stocului și a inventarului;
  • Absolvent studii superioare;
  • Abilități de operare PC (MS Windows, MS Office);
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional;
  • Carnet de conducere - categoria B;
  • Disponibil pentru deplasări.

Descrierea jobului

  • Creșterea vânzărilor pentru produsele și serviciile oferite de Telekom România;
  • Realizarea targetului de vânzări stabilit pentru zona alocată;
  • Consolidarea echipei de vânzări, participând la interviuri și la alegerea candidaților, conform standardelor de pregatire profesională cerute de companie;
  • Realizarea sesiunilor de training pentru echipa de vânzări;
  • Dezvoltarea strategiei de vânzări și stabilirea obiectivelor pentru fiecare consultant, cât și pentru echipă;
  • Monitorizarea și motivarea echipei pentru realizarea targetelor;
  • Întocmirea raportelor de activitate și stabilirea acțiunilor imediate și următoare;
  • Capacitatea de a oferi suport și încurajarea echipei de vânzări;
  • Raportarea către management;
  • Analizarea permanentă a concurenței, dar și a produselor și serviciilor noi apărute.
Ce oferim
  • Pachet salarial atractiv, mai mare decât media existentă pe piață;
  • Training și dezvoltare personală;
  • Mașină, laptop, telefon mobil și alte beneficii;
  • Mediu de lucru dinamic și plăcut, într-o companie aflată în permanentă extindere;
  • Oportunitate de dezvoltare a carierei și avansare pe scara ierarhică.

IQBox este un puternic partener Telekom Romania. Din cele 28 de magazine care funcționează sub brandul IQBox Telekom, 21 magazine sunt de tip "concept store". Magazinele sunt situate în centre comerciale, în orase cheie din Romania, precum: București (AFI Cotroceni, Sun Plaza Shopping Center, Plaza Romania Mall, Veranda Mall, Cora Lujerului Shopping Gallery, Carrefour Colosseum, Kaufland Bucureștii Noi, Kaufland Apărătorii Patriei, Auchan Pallady), Constanța (VIVO! Constanța), Brașov (Coresi Shopping Resort), Târgu Jiu (Târgu Jiu Shopping City, Târgu Jiu Piața Mică), Râmnicu Vâlcea (Râmnicu Vâlcea Shopping City), Baia Mare (VIVO! Baia Mare), Brăila (Complexul Winmarkt), Ploiești (AFI Ploiești), Iasi (Kaufland Iasi), Caransebes (Kaufland Caransebes), Mioveni (Kaufland Mioveni), Alexandria (Kaufland Alexandria)
De asemenea, IQBox comercializează și distribuie telefoane mobile și o gamă variată de accesorii GSM.
Publicat 1 nov. 2021 Expiră 1 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos