Area Sales Manager

ALIRA RECRUITMENT - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie multinationala de distributie inputuri pentru agricultura, unul dintre principalii jucatori din sectorul agribusiness, aflata in plina expansiune, o pozitie de AREA SALES MANAGER pentru judetul Tulcea.

Profilul Candidatului:

· Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
· Studii universitare, studiile agronomice reprezinta un avantaj;
· Cunoasterea sectorului agribusiness in zona alocata reprezinta un plus;
· Permis de conducere categoria B.

Aptitudini si abilitati:

· Bune abilitati de vanzare si negociere;
· Disponibilitate fizica la munca de teren;
· Abilitati de relationare si comunicare;
· Ordine, corectitudine si seriozitate;
· Capacitate de a lucra în echipa;
· Dinamism si proactivitate;
· Flexibilitate, rezistenta la stres, adaptabilitate in situatii noi.

Descrierea jobului

· Evaluarea şi selectarea clienţilor din zona alocata;
· Vanzarea produselor din portofoliu la nivel de fermier in zona alocata;
· Aplicarea strategiilor de vânzări, a ţelurilor şi indicaţiilor în scopul prelucrării ţintite a pieţei în zona definită;
· Asistenţa regulată a clienţilor existenţi precum şi contactarea activă şi stabilirea termenelor pentru clienţii noi, corespunzător ţelurilor;
· Fortificarea reputaţiei şi a gradului de notorietate a companiei;
· Stabilirea nevoilor clienţilor, prelucrarea şi întocmirea ofertelor; urmărirea consecventă până la acordarea comenzilor;
· Urmărirea şi impunerea creanţelor deschise;
· Verificarea satisfacţiei clienţilor cu acordurile făcute, servicii, siguranţa de livrare şi calitatea produselor;
· Managamentul prudent al reclamaţiilor;
· Atingerea obiectivelor de vanzari;
· Cunoasterea si respectarea politicii comerciale;
· Planificarea vizitelor si oferirea de consultanta catre client.

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Publicat 29 iun. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos