Publicat 29 Mar 2021 | Reactualizat 28 Apr 2021 | Expiră 29 Apr 2021

Area Sales Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Incredere de sine, studii superioare, experienta in vanzari de minimum 5 ani, abilitati de comunicare excelente, sinceritate, motivatie.
- Experienta de vanzari in piata farmaceutica reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- Dezvoltarea business-ului cu clientii companiei;
- Suportul si supervizarea activitatii echipei de vanzari Sanience;
- Intocmirea planurilor de vanzari anuale pentru clientii alocati si urmarirea realizarii acestora;
- Atingerea obiectivelor volumice si valorice stabilite pe fiecare categorie si brand, a obiectivelor calitative si de imagine;
- Urmarirea permanenta a evolutiei vanzarilor din zonele reprezentantilor medicali;
- Propunerea, implementarea si coordonarea de actiuni specifice, in vederea maximizarii rezultatelor;
- Negocierea conditiilor contractuale, conform politicilor comerciale ale companiei;
- Pregatirea rapoartelor lunare de activitate si vanzari, solicitate de managerul direct;
- Administrarea bugetului alocat clientilor sai;
- Cercetarea activa a posibilitatilor de abordare a unor noi segmente de piata si a unor noi canale de distributie.

Sanience este o companie farmaceutica activa in prezent pe piata romaneasca in domeniul: suplimentelor alimentare, medicamentelor de tip OTC, cat si cu prescriptie medicala.
Una dintre prioritatile Sanience este aceea de a dezvolta solutii terapeutice inovative si de a impune pe piata de profil un standard ridicat prin propriile branduri de produse farmaceutice.
Proiectele noastre urmaresc extinderea continua a gamei de produse, in zona solutiilor inovative bazate pe o cercetare stiintifica si studii clinice, pe care le dezvolta si le face accesibile atat profesionistilor din domeniul sanatatii cat si pacientilor.

Expirat
Area Sales Manager  -  Sanience

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles