Publicat 08 Ian 2020 | Reactualizat 07 Feb 2020 | Expiră 08 Feb 2020

Area sales manager

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

NORD VEST - Judete: BH,TM ,AR, CLUJ, SALAJ,SATU MARE,MARAMURES,BN, MS
SUD EST- Judete: BZ,PH, CT,VN,BC, B, BR,GL

Esti o persoana cu initiativa, independenta, perseverenta si tratezi cu responsabilitate munca. Esti omul de vanzari care se concentreaza asupra scopului, tinta ta este clientul si pentru toate acestea te organizezi si iti prioritizezi activitatile. Esti orientat spre dezvoltarea afacerii tinand seama de oportunitatile pietei, de nevoile clientilor si dezvoltarea unor parteneriate excelente cu clienti noi, vechi, potentiali. Daca te regasesti in descrierea anterioara, nu ezita sa aplici pentru aceasta oportunitate profesionala!

Competente:

  • Orientare spre rezultate si spre client;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, negociere, persuasiune;
  • Abilitati de planificare si organizare.
Cunostinte si calificari necesare:
  • Studii medii absolvite;
  • Cunostinte de utilizare a pachetului MS Office;
  • Permis de conducere (categ. B).

Experienta ta de munca:
  • Experienta de minim 3 ani in vanzari pe o pozitie de reprezentant de vanzari;
  • Experienta in vanzari intr-un domeniu similar de activitate (constituie avantaj).
Job-ul tau:
  • Urmaresti realizarea planului de vanzari fata de targetele stabilite;
  • Dezvolti afacerea prin identificarea nevoilor si oportunitatilor specifice pietei;
  • Promovarea si vanzarea materialelor de constructii, a materialelor de amenajari interioare, implementarea politicii de vanzare a companiei in zona gestionata
  • Gestionezi zona pe care o ai in subordine ca pe un centru de profit;
  • Efectuezi periodic vizite in magazine si la distribuitori in vederea obtinerii feedback-ului;
  • Stabilesti relatii de dezvoltare cu noi parteneri, clienti etc.;
  • Urmaresti permanent activitatea concurentei in zona acoperita;
  • Transmiti periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre management;
  • Propui planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii profitului in zona;
  • Oferi suport in ceea ce priveste comenzile si platile ulterioare ale clientilor;
  • Urmaresti incasarea contravalorii facturilor emise, conform termenelor stabilite in contract;
  • Optimizezi rezultatele obtinute, cu scopul de a crea loialitate fata de client si de a garanta vanzari viitoare;
  • Urmaresti cresterea cotei de piata, a volumului de vanzari si a cunoasterii in mod si timp real a pietei produselor din portofoliu din zona de care raspunzi;
  • Formezi si reactualizezi permanent baza de date.
Beneficii:
  • Salariu fix si bonsuri de vanzari acordate conform atingerii targetelor;
  • Tichete de masa care completeaza venitul lunar;
  • Masina, telefon, laptop de serviciu.

FOX TOOLS este o companie cu capital romanesc, ce si-a inceput activitatea in anul 2014. Suntem specializati in vanzarea si distributia materialelor pentru amenajari interioare si de constructii adresate atat pentru persoane fizice, cat si pentru persoane juridice.

Expirat
Area sales manager  -  Fox Tools S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles