Publicat 07 Aug 2018 | Reactualizat 04 Sep 2018 | Expiră 07 Sep 2018

Area Sales Manager

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

In Oscar Downstream avem disponibile doua posturi de Area Sales Manager, unul pentru zona Bucuresti, celalalt pentru zona Arad

  • Abilitati excelelente de comunicare
  • Atitudine orientata catre client si nevoile acestuia
  • Cunostinte de marketing
  • Experienta in relationarea cu diferite categorii de oameni
  • Abilitati excelente de vanzare si negociere
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale pentru Area Sales Manager sunt:

  • Promovarea si vanzarea produselor in mod direct, definirea, dezvoltarea si implementarea programelor de vanzari
  • Evaluarea corecta a oportunitatilor de afaceri din zona desemnata
  • Colectarea informatiilor din piata si propunerea diverselor strategii de marketing si de vanzari
  • Promovarea produselor companiei, identificarea potentialilor clienti si fidelizarea celor existenti;
  • Respectarea politicii interne a companiei
  • Colaborare directa cu departamentul de Risk Management pentru a se asigura ca nu exista riscuri pentru companie
  • Colaborare cu celelalte departamente pentru a se asigura ca sunt oferite servicii de calitate clientilor
  • Atingerea obiectivelor de vanzari ale companiei, initierea de actiuni corective, analizarea variantelor si programarea cheltuielilor
  • Executarea intregului proces de vanzare: negocierea termenilor comerciali, semnarea contractelor si asigurarea serviciilor post-vanzare;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti, indeplinirea cerintelor operationale, programarea fiecarei sarcini astfel incat sa fie orientare spre rezultate
  • Controlarea termenelor de plata si scadentele facturilor;
  • Asigurarea de suport operational clientilor si prezinta periodic rapoarte de vanzari si analize de piata.

Oscar Downstream este cea mai mare companie petrolieră independentă pe piata distribuţiei de motorină din România.

Lider pe piața stațiilor de incintă, Oscar Downstream are în prezent o retea de peste 1000 de staţii de incintă DIESELpoint, deservita de o flota proprie de autocisterne de ultima generatie.

Pe lângă stațiile de incintă, Oscar Downstream deține o rețea proprie de 30 stații DIESELpoint Access, retea aflata in continua dezvoltare, ce acoperă principalele rute comerciale din țară si asigura alimentarea cu motorină a flotelor auto ale companiilor prin intermediul exclusiv al cardurilor personalizate.
www.oscars.ro

Expirat
Area Sales Manager  -  SC OSCAR DOWNSTREAM SRL