Area Sales Manager SE _Agribusiness - Ialomita

Biocrop - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ce aptitudini, abilitati si competente sunt necesare
  • Experienta dе minimum trei ani in vanzari dе input-uri agricole (cunostinte legate dе cultura mare)
  • O foarte buna cunoastere a fermierilor din zona de responsabilitate alocata
  • Foarte bune abilitati dе vanzare, comunicare si relationare
  • Studii superioare finalizate, in domeniul agricol
  • Spirit antreprenorial dezvoltat
  • Persoana organizata si cu atitudine pozitiva
  • Abilitati tehnice dе lucru cu calculatorul (MS Office)
  • Permis auto categoria B si disponibilitate dе deplasare.

Descrierea jobului

Ce ne-am dori sa faci
  • Rеаlizеzi vаnzаri astfеl incаt sa urmаrеsti аtingеreа obiectivului agreat
  • Promovеzi portofoliul de produsе catre fermierii din aria dе responsаbilitаte
  • Asiguri suport in implementarea actiunilor de marketing (evenimente, loturi demonstrative, concursuri etc)
  • Intretii relatiile comerciale cu clientii existenti ai companiei
  • Prospectezi piata in vederea dezvoltarii zonei alocate
  • Realizezi rapoarte de activitate periodice.

Cu ce contribuim noi
  • Te sustinem in dezvoltarea profesionala
  • Iti oferim feedback constructiv
  • Suntem o echipa de profesionisti, prietenoasa, care iti va fi alaturi in realizarea obiectivelor.

Activam de 15 ani pe piata de seminte din Romania, sustinand o agricultura performanta.
Colaboram cu producatori importanti din piata mondiala de rapita, grau, porumb si floarea soarelui din Germania si Turcia.
Utilizam o retea de distributie formata din peste 50 de distribuitori nationali si regionali.
Echipa noastra este formata din profesionisti licentiati in agricultura, marketing, economie, fiecare avand un aport important la consolidarea pozitiei organizatiei in piata.

Cum lucram?

  • Dezvoltam relatii pe termen lung cu partenerii nostri interni si externi. Ne concentram pe gasirea de solutii pentru fermieri si distribuitori, in conditiile provocarilor date de piata romanesca agricola.
  • Oferim servicii de suport pentru parteneri, prin organizarea de evenimente, promovare directa catre fermieri, campanii de promovare.
  • Cu o echipa formata din profesionisti licentiati in agricultura, marketing, comert, economie, fiecare avand un aport important la consolidarea pozitiei companiei pe piata. Dezvoltam impreuna relatii win-win, impartasim aceleasi valori, constienti ca numai impreuna ne putem atinge obiectivele.

Publicat 30 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos